​Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky drony

​Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky drony

25.5. - Americká společnost Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky bezpilotními letouny. Přístup ke službě budou mít do konce roku zhruba čtyři miliony amerických domácností. Největší maloobchodní řetězec světa o tom informoval na svém webu.

Servis by měl být dostupný na 34 místech ve státech Arizona, Arkansas, Florida, Texas, Utah a Virginie. Walmart předpokládá, že touto cestou bude doručovat více než milion objednávek ročně.

Zákazníci si budou moct objednávat desítky tisíc položek - od léků přes pleny až po hotdogy od 08:00 do 20:00. Za poplatek 3,99 USD (92 Kč) jim je bezpilotní letoun doručí do 30 minut. Podmínkou je, že zboží nesmí vážit více než deset liber (4,5 kilogramu).

Walmart pro doručování použije zařízení a technologie ze start-upu DroneUp, do kterého dříve investoval. V každém zúčastněném obchodě bude umístěno centrum pro doručování drony složené z týmu pilotů DroneUp, certifikovaných k provozu americkým Úřadem pro civilní letectví (FAA).

Maloobchodní gigant oznámil partnerství s DroneUp, stejně jako s podniky Flytrex a Zipline už v roce 2020. Vzniklo několik projektů, ale jejich rozsah byl až dosud poměrně omezený.

Výrazným zrychlením svého úsilí se Walmart snaží získat pozici lídra na trhu doručování drony, což je sektor, o který jeví zájem i další velké americké společnosti, včetně Amazonu, Alphabetu a specialisty na přepravu zboží UPS, napsala agentura AFP. Walmart přitom hodlá těžit ze své konkurenční výhody: přibližně 90 procent Američanů bydlí do deseti mil (16 km) od jedné z jeho 4700 poboček, které v USA má.

(čtk)

Foto: Walmart

spinner