Vos Logistics vybavila 1200 vozidel novým řešením

Vos Logistics vybavila 1200 vozidel novým řešením

Vos Logistics vybavila svá vozidla palubním počítačem TX-SKY, který vyvinula společnost WABCO. TX-SKY nahradil stávající systém FMS, na který Vos Logistics spoléhala více než 20 let. Vos Logistics také nově používá aplikaci TX-FLEX od firmy WABCO pro podporu svých řidičů i při činnostech mimo kabinu.

Společnost Vos Logistics, která se může pochlubit sítí 30 poboček po celé Evropě, je lídrem v oblasti silniční přepravy a logistických služeb ušitých na míru potřebám zákazníků. Dopravce investuje do inovací a pokročilých technologií, aby podpořil bezpečnost a provozní efektivitu a díky tomu zlepšil služby pro zákazníky.

Lepší efektivita a služby zákazníkům

„V roce 2018 jsme dospěli k závěru, že potřebujeme nová hardwarová i softwarová telematická řešení s cílem zlepšit komunikaci mezi interními a externími zainteresovanými stranami za účelem dosažení lepší efektivity a lepších služeb pro naše koncové zákazníky,“ řekl purchase manager Vos Logistics Pieter Derksen. „Společnost WABCO nás přesvědčila o své koncepci, ve které zkombinovala pevně zabudovaný počítač TX-SKY a svou aplikaci pro řidiče TX-FLEX. Testovali jsme tuto platformu v 15 vozidlech z pěti dceřiných společností a bez výjimky splnila veškeré naše požadavky.“

Digitální sekce firmy WABCO dokončila výměnu všech 1200 stávajících palubních počítačů v nákladních vozidlech firmy Vos Logistics systémem TX-SKY. Tyto pevně zabudované přístroje TX-SKY budou fungovat jako zabezpečená komunikační brána poskytující řidičům navigaci a detaily ohledně plánování, ale zároveň jim dá zpětnou vazbu týkající se doby řízení a doby odpočinku, jakož i jejich stylu jízdy.

Řešení i pro chytré telefony

Dále budou řidiči Vos Logistics ve svých chytrých telefonech používat aplikaci TX-FLEX, aby mohli dokončit činnosti mimo kabinu vozidla. To zahrnuje možnost naskenovat čárové kódy a podepsané dokumenty, uploadovat fotografie, přidat komentáře od zákazníků nebo informace o paletách a zároveň nahlásit problémy. Data budou poté prostřednictvím Bluetooth synchronizována s TX-SKY. Vzhledem k tomu, že TX-FLEX umožňuje řidičům finalizaci všech dokumentů v prostorech zákazníků a jejich sdílení s kanceláří, aplikace pomůže vše digitalizovat a zredukuje čas potřebný na podporu rozsáhlé řady procesů od dodávky zboží po fakturaci. Řešení, která si společnost Vos Logistics vybrala, jsou součástí širšího portfolia technologií, které WABCO v současné době nabízí a které stále více využívají sílu inovací IoT a inovací na bázi cloudu.

Hladká integrace

Plynulá integrace byla klíčovým požadavkem ze strany Vos Logistics, když se rozhodla zvolit společnost WABCO. Společnost bude využívat nástroj API na propojení jejich vlastní aplikace a/nebo aplikací třetích stran, včetně TransFollow nebo E-Pionira s TX-FLEX. Navíc nástroj společnosti WABCO pro komplexní webové služby zajistí integraci TX-CONNECT, její kancelářské platformy, s interním systémem řízení dopravy Lovos, který podporuje služby zákazníkům, plánování přepravy nákladů, správu vozového parku a administrativu v každé kanceláři.

Snížení emisí CO2 a spotřeby energií

„Jsme si jistí, že FMS od společnosti WABCO nám pomůže zlepšit naši provozní efektivitu a podpoří nás při dosahování našeho poslání, abychom pro naše zákazníky učinili vše jednoduchým, snadno zvládnutelným a efektivním,“ dodal Pieter Derksen. „Ekologický modul navíc podpoří Vos Logistics v jejím úsilí o trvalou udržitelnost. Udržitelnost je pro nás zásadní. Při vyvíjení nových produktů a služeb si vybíráme takové logistické služby a technologie, které snižují jak naše emise CO2, tak i naši spotřebu energie. To bude s ekologickým modulem od WABCO

snadnější.“

Kromě dodávky 1200 jednotek TX-SKY plánuje Vos Logistics zakoupit dalších 300 systémů TX-SKY, jež má v úmyslu zabudovat do dalších nákladních vozidel dopravců v průběhu letošního roku.

(red)

Foto: VOS Logistics

spinner