​VGP pronajala 49 tisíc metrů čtverečních ve VGP Parku Olomouc koncernu Hella

​VGP pronajala 49 tisíc metrů čtverečních ve VGP Parku Olomouc koncernu Hella

29.4. - Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností Hella Autotechnik Nova. Ta se v České republice řadí k největším zaměstnavatelům v automobilovém průmyslu, přičemž se specializuje na vývoj a výrobu osvětlovací techniky a elektroniky pro prestižní značky jako je Volkswagen, Audi či BMW. Ve VGP Parku Olomouc si dohromady pronajala více než 49 000 m2 skladových prostor: 10 000 m2 má k dispozici od loňského listopadu v již dokončené hale „I“ a dalších 39 000 m2 vznikne v nově realizované hale „F“, která cílí na certifikát BREEAM ve stupni minimálně Very Good s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost. Ta bude nájemci předána do užívání ve čtvrtém kvartálu 2022.

Hella Autotechnik Nova v České republice působí již od roku 1992 jako dceřiná společnost německého koncernu Hella, světového lídra s více než 120letou tradicí. Ta u nás zaměstnává přes 3000 zaměstnanců a specializuje se jak na výrobu, tak vývoj předních a zadních světel a světelné techniky do vozidel největších světových automobilek. Kromě hlavního sídla v Mohelnici působí také v nedalekých Lošticích, kde se nachází část IT oddělení a ve Vědecko-technologickém parku v Ostravě, kam se s postupným vývojem společnosti rozšířilo její technické centrum.

VGP Park Olomouc leží v těsné blízkosti města Olomouc, na exitu 37 rychlostní komunikace R46, přičemž disponuje výborným spojením do Brna, Ostravy, Hradce Králové a následně i okolních států. Jeho poloha v centru Moravy ho řadí do tzv. průmyslového trianglu spolu s Přerovem a Prostějovem. Areál VGP se rozkládá na bezmála 48 hektarech a nabízí 213 800 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu.

(lan)

Foto: VGP

spinner