​VCHD Cargo GmbH oznámila změnu sídla

​VCHD Cargo GmbH oznámila změnu sídla

13.9. - Přepravní společnosti VCHD Cargo GmbH učinila strategické rozhodnutí a přestěhovala svoje sídlo z Radeburgu do Alsfeldu v německém Hessensku. Důvodem je výhodná poloha u dálnice A5 na křižovatkách jejích mezinárodních linek i blízkost k dceřiné společnosti Völker Logistik, která v Alsfeldu působí již 18 let.

„Přestěhování VCHD Cargo GmbH do centrální části Německa nám a našim zákazníkům přinese větší flexibilitu a dá nám prostor pro ještě větší optimalizaci,“ uvedl Ing. Petr Kozel, CEO a generální ředitel skupiny VCHD Cargo, a dodal: „V Alsfeldu budeme sdílet prostory s naší dceřinou společnosti Völker Logistik, což nám umožní ještě rychlejší završení její integrace do našich procesů.“

Alsfeld v centrální části Německa, ve spolkové zemí Hessensko, disponuje díky své poloze u dálnice A5 dobrým napojením na celou německou dálniční síť. Skupina VCHD Cargo zde v roce 2021 akvizicí získala společnost Völker Logistik, kterou postupně integruje do své sítě. Přestěhování VCHD Cargo GmbH přinese personální i procesní synergie, ze kterých budou profitovat zaměstnanci i zákazníci společnosti.

VCHD Cargo, a. s., byla založena v roce 1997 a specializuje se na exportní a vnitrostátní pozemní přepravy. Společnost má pobočky v Kladně, Brně, Havlíčkově Brodu a Českých Budějovicích a realizuje přepravy na 112 pravidelných linkových spojích do mnoha evropských zemí. Poskytuje celovozové i LTL exportní a importní přepravy a vnitrostátní přepravy typu terminál–terminál nebo dodavatel–odběratel s pravidelnými odjezdy. VCHD Cargo a.s. provozuje vlastní flotilu s více než 240 vozidly včetně těch pro přepravy ADR zásilek a zásilek s regulovaným teplotním režimem. Společnost je také dopravcem schváleným Úřadem pro civilní letectví ČR pro přepravu nákladu poštovních zásilek podrobených bezpečnostní kontrole. VCHD Cargo provozuje vlastní čerpací stanici, odborný servis i mycí linku pro osobní a nákladní vozidla.

V roce 2019 založila VCHD Cargo, a. s., v Německu dceřinou společnost VCHD Cargo GmbH. Ta pak v roce 2021 koupila německou přepravní společnosti Völker Logistik. Celá skupina VCHD Cargo v roce 2022 dosáhla hrubého obratu ve výši 1 247,5 milionů korun a v současné době zaměstnává téměř 450 lidí v České republice i v zahraničí. Další informace jsou k dispozici na adrese www.vchd.cz/cs.

(lan)

Foto: VCHD Cargo

spinner