​UPS otevřela logistické centrum v Tuchoměřicích, reaguje i na růst poptávky

​UPS otevřela logistické centrum v Tuchoměřicích, reaguje i na růst poptávky

10.9. - Americká společnost UPS včera oficiálně otevřela logistické centrum v Tuchoměřicích u Prahy, reaguje tím i na růst poptávky. Kapacita centra je až 5000 vytříděných balíků za hodinu. Má umožnit další růst dovozu a vývozu v ČR a má pětkrát vyšší kapacity než původní centrum v Praze Ruzyni, řekl prezident UPS pro východní Evropu Ufku Akaltan.

"Společnosti v Praze a Středočeském kraji budou moci těžit z pozdějších časů pro odbavení zásilek, což umožní rychlejší a efektivnější spojení s centrálou evropské sítě v Kolíně nad Rýnem," uvedl Akaltan. Nový areál má provozní plochu 8500 čtverečních metrů a moderní technologie pro třídění zásilek i pro jejich nakládání a vykládání.

UPS reaguje mimo jiné na výrazný nárůst internetového prodeje, který například v ČR loni vzrostl podle Asociace pro elektronickou komerci přibližně o čtvrtinu. V tuzemsku má pět poboček pro balíkovou přepravu a tři pobočky zaměřené na služby pro dodavatelské řetězce. Kromě Tuchoměřic jde o pobočky v Brně, Ostravě, Pardubicích, Liberci, Chomutově, Českých Budějovicích a Plzni. Celkem firma zaměstnává kolem 500 lidí, vozový park tvoří 80 kmenových aut a dalších 160 od subdodavatelů.

Vznik logistického centra v Tuchoměřicích je součástí několikaletého investičního plánu UPS pro Evropu v objemu dvou miliard dolarů (přibližně 46 miliard korun). Jeho cílem je modernizace a rozšíření evropské sítě.

V Ostravě UPS nově vybudovalo centrum zaměřené na zdravotnictví v ČR s prostory s řízenou teplotou. Jeho služby využijí nemocnice a lékárny u nás a na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Jedná se o jeden z kroků, které společnost UPS Healthcare podniká, aby si zajistila vedoucí postavení v oboru. "Další rozšíření v rámci celosvětové sítě se dotkne logistických center v Německu, Nizozemsku, Polsku, Itálii a Irsku, spolu se třemi lokalitami ve Spojených státech," doplnila Karla Krejčí z mediální agentury.

Celosvětově patří UPS mezi největší společnosti zaměřené na přepravu a logistiku. Působí ve více než 220 zemích a teritoriích světa a denně doručí téměř 25 milionů balíků. Celosvětové tržby za loňský rok dosáhly 84,6 miliardy dolarů (přibližně 1,8 bilionu korun) a celkový roční objem přepravy činil 6,3 miliardy balíků a dokumentů. V Evropě zaměstnává přes 50 000 lidí, celosvětově 540 000.

Do roku 2025 plánuje UPS podle Akaltana využívat na 40 procent pozemní dopravy vozy s alternativními pohony a do roku 2035 chce pro napájení všech zařízení využívat pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů,

(čtk)

Foto: DBM

spinner