Společnost DSV Panalpina převzala Global Integrated Logistics od Agility

Společnost DSV Panalpina převzala Global Integrated Logistics od Agility

18.8. - Všechny podmínky a požadavky pro akvizici společnosti Global Integrated Logistics (GIL) společnosti Agility byly splněny a společnost DSV Panalpina A/S (DSV) nyní formálně přebírá společnost GIL od kuvajtské společnosti Agility. Převzetím společnosti GIL se DSV stává globálním hráčem první trojky v oblasti dopravy a logistiky a jejím cílem je z této silné pozice dále rozvíjet svou činnost.

"Jsem velmi rád, že mohu v tento významný den přivítat naše nové kolegy ze společnosti GIL. Při pohledu na naše dvě společnosti je zde mnoho podobností, a to jak z hlediska obchodních modelů a služeb, tak v neposlední řadě i při pohledu na naše společné zaměření na posílení postavení místních obyvatel a na to, že zákazníci jsou na prvním místě. Společnosti DSV a GIL se k sobě jednoduše skvěle hodí. Nyní zahájíme integraci a společně budeme rozvíjet podnikání a přinášet mnoha našim zákazníkům, partnerům a akcionářům ještě větší hodnotu než samostatně," řekl tento týden Jens Bjørn Andersen, generální ředitel skupiny DSV.

Hodnota podniku v rámci transakce činí přibližně 30,2 miliardy DKK a hodnota vlastního kapitálu přibližně 29,6 miliardy DKK. Spojení společností DSV a GIL bude mít očekávané kombinované pro forma tržby ve výši přibližně 160 miliard DKK (na základě posledních 12 měsíců) a kombinovanou pracovní sílu 75 000 zaměstnanců ve více než 90 zemích.

Jako protihodnotu za 100 % akcií společnosti GIL obdrží společnost Agility akcie společnosti DSV, které představují přibližně 8 % všech akcií společnosti DSV v oběhu po transakci. Tím se společnost Agility stane druhým největším akcionářem DSV na základě dnešního seznamu akcionářů. Po dokončení transakce se společnost DSV zavázala nominovat zástupce společnosti Agility do představenstva společnosti DSV.

Vylepšená nabídka služeb ve všech třech divizích

Společnost GIL dosahuje ročního obratu 29 miliard dánských korun (4,6 miliardy USD), přičemž hlavní podíl na něm má letecká a námořní přeprava. Ta se přidá ke stávající celosvětové síti DSV. Začlenění společnosti GIL navíc navazuje na přítomnost společnosti DSV v oblasti APAC i na Blízkém východě. Se skladovací kapacitou 1,4 milionu metrů čtverečních bude GIL silným přírůstkem do DSV Solutions, zatímco aktivity v silniční nákladní dopravě v Evropě a na Středním východě posílí silniční síť DSV.

"Přidáním sítě a kompetencí společnosti GIL k naší stávající síti zvýšíme naši konkurenceschopnost ve všech třech divizích: Air & Sea, Road a Solutions. To přináší obchodní synergie a možnosti křížového prodeje a zároveň poskytujeme našim zákazníkům ještě vyšší úroveň služeb a komplexní řešení logistických potřeb," řekl Jens Bjørn Andersen.

(lan)

Foto: DSV

spinner