​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

29.8. - „Jsme skutečně nadšeni, že můžeme oznámit oficiální spuštění CargoNect. Představujeme inovativní digitální platformu, která mění pravidla hry a která změní logistické odvětví. Díky silnému zaměření na digitalizaci si CargoNect klade za cíl změnit tradiční postupy tím, že zjednoduší procesy spolupráce mezi speditéry a odesílateli,“ uvedla společnost CargoNect při představení své nové platformy.

Na profilové stránce CargoNect si klient může vyžádat nabídky od nejlepších speditérů po celém světě, porovnat ceny a rezervovat je online na několik kliknutí. Kromě toho má společnost v plánu integrovat systém sledování, který poskytne přehled a transparentnost v reálném čase během celého procesu přepravy.

Cílem společnosti CargoNect je snaha o zefektivnění procesů a zvýšení provozní efektivity jak pro speditéry, tak pro odesílatele. Platforma slouží jako most, který usnadňuje lepší spolupráci a komunikaci mezi všemi stranami zapojenými do logistického procesu. Digitalizace přináší výrazné úspory nákladů a automatizace snižuje počet chyb, odstraňuje manuální papírování a optimalizuje přidělování zdrojů.

Toho by nebylo možné dosáhnout bez partnerů. Společnost CargoNect se stala součástí Start it @ ČSOB, renomovaného startupového akcelerátoru podporovaného jednou z největších bank v České republice. Toto partnerství poskytuje cenné zdroje a podporu a umožňuje společnosti CargoNect zkvalitnit nabídku a rozšířit působnost.

Společnost má ambiciózní plány do budoucna. Digitální platforma začíná v počáteční fázi s leteckou nákladní dopravou. Po úspěšném spuštění v České republice chce společnost rozšířit své služby na další trhy EU. Kromě toho se CargoNect strategicky zaměří na vybudování robustní sítě také v Číně. Vize společnosti pro druhou polovinu roku 2023 zahrnuje rozšíření služeb i na námořní přepravu, čímž by nabídla komplexní řešení pro potřeby globálního logistického trhu.

(lan)

Foto: CargoNect

spinner