Společnost cargo-partner otevírá druhou řeckou kancelář v Pireu

Společnost cargo-partner otevírá druhou řeckou kancelář v Pireu

31.5. - Nová pobočka v největším námořním přístavu Řecka doplňuje rozsáhlou síť cargo-partner v jihovýchodní Evropě a nabízí námořní, letecká a silniční „door-to-door“ řešení. Strategická poloha přístavu umožňuje společnosti cargo-partner dosáhnout rychlejší tranzitní časy pro importní zásilky z a na Balkán.

Půl roku poté, co společnost cargo-partner vstoupila do Řecka s kanceláří v přístavu Thessaloniki (Soluň), otevřela nyní druhou řeckou kancelář v přístavu Pireus. Tým cargo-partner zde nabízí komplexní služby námořní, letecké a silniční dopravy se zvláštním zaměřením na řešení FCL a LCL v námořní dopravě. Kancelář je v provozu a již vyřizuje první objednávky zákazníků.

„Pireus je centrem mezinárodního obchodu, protože jeho poloha nabízí jedinečné výhody a je vstupní branou do hlavního města Řecka, Atén. Rozšíření našeho působení do Pirea bylo dalším logickým krokem v naší strategii růstu,“ řekl Kostas Polatidis, jednatel cargo-partner v Řecku.

Pireus je největším přístavem v Řecku a druhým největším přístavem ve Středozemním moři, přičemž v roce 2021 prošlo jím 5,3 milionu TEU nákladu. Přístav přímo obsluhuje přibližně 6,5 milionu lidí žijících ve středních a jižních regionech Řecka, jakož i na řeckých ostrovech.

Nová kancelář v Pireu je součástí strategické expanze společnosti cargo-partner v jihovýchodní Evropě. V březnu 2021 otevřel poskytovatel logistiky svou první kancelář v Severním Makedonii, po níž následovala v říjnu 2021 první řecká kancelář v Soluni. Přítomnost cargo-partnera v Pireu nyní umožňuje rychlejší zpracování importních zásilek a spojuje tuto důležitou bránu se stávající logistickou sítí v Evropě.

„Door-to-door“ řešení přes rozsáhlou silniční síť v jihovýchodní Evropě

Využitím svých týdenních služeb silniční přepravy umí cargo-partner dosáhnout tranzitní časy z Pirea do jihovýchodní a střední Evropy jeden až pět dní. Sklady poskytovatele logistiky v Sofii a Bělehradě slouží jako ideální distribuční uzly.

"Naléhavé zásilky na Balkán se často vykládají v Pireu a následně se přepravují kamionem do konečného cíle, čímž lze dosáhnout rychlejších přepravních časů v porovnání s jinými přístavy," vysvětlil Kostas Polatidis. Přístav Pireus je navíc přímo propojen s mezinárodním letištěm v Aténách a poskytuje možnost celosvětové přepravy zboží leteckou přepravou.

Pobočka Pireus slouží celé řadě průmyslových odvětví. Místní tým cargo-partner má speciální odborné znalosti v oblasti přepravy potravin s kontrolovanou teplotou, jako je ovoce a zelenina, které tvoří velkou část řeckého vývozu. Dalším důležitým exportním zbožím jsou stavební materiály, farmaceutické výrobky, stroje, hliník a plasty. V dovozu jsou nejvýznamnějšími odvětvími stroje, elektrické a elektronické komponenty, jakož i domácí potřeby a oděvy.

(pav)

Foto: Esther Horvath/cargo-partner

spinner