​Společnost cargo-partner dále modernizuje své skladové portfolio v jihovýchodní Evropě

​Společnost cargo-partner dále modernizuje své skladové portfolio v jihovýchodní Evropě

16.9. - Jako jeden z předních poskytovatelů přepravy a logistiky v jihovýchodní Evropě se cargo-partner tradičně strategicky zaměřuje na tento region. V posledních měsících společnost zmodernizovala své skladové prostory v Chorvatsku, Slovinsku a Turecku.

Rozšíření v Záhřebu: z 12 900 na 17 500 m²

Koncem srpna 2023 společnost cargo-partner rozšířila svůj sklad v Záhřebu o 4 600 m² v důsledku rychle rostoucí poptávky zákazníků v Chorvatsku. Sklad byl otevřen v červnu 2022 a nachází se deset minut od mezinárodního letiště v Záhřebu. Nejnovější rozšíření zvyšuje kapacitu logistického centra z předchozích 12 900 m² na celkových 17 500 m².

Moderní prostory nyní zahrnují 20 000 paletových míst, jakož i mezanin o rozloze 900 m², kde místní tým poskytuje služby e-fulfillmentu a služby s přidanou hodnotou. Kromě krátkodobého a dlouhodobého skladování nabízí sklad v Záhřebu každodenní distribuci palet a balíků do zemí EU a mimo EU, celní sklad a služby celní deklarace. Po rozšíření sklad nyní obsahuje 28 doků pro nákladní auta a tři drive-in brány pro nadrozměrné zásilky.

„Jelikož slavíme 40 pozoruhodných let cargo-partner, je důležité uznat neocenitelnou roli, kterou jihovýchodní Evropa sehrála při formování trvalého úspěchu naší společnosti. Tato expanze je důkazem mimořádné cesty, na kterou jsme se vydali spolu s našimi zákazníky a našimi expertními týmy v celém regionu,“ řekl Stefan Krauter, CEO a zakladatel cargo-partner.

Zoran Starcevic, Managing Director cargo-partner v Chorvatsku, uvedl: „Přidaná skladovací kapacita v Záhřebu nám umožní skladovat širší škálu produktů – od potravin po léčiva a různé jiné zboží – a pohotově reagovat na výkyvy trhu a potřeby zákazníků. Expanze tedy nejen posiluje naši pozici na trhu, ale posiluje i náš příslib poskytovat našim zákazníkům špičkové produkty a služby.“

Otto Zsivkovits, Regional Director SEE, dodal: „Naše expanze v Záhřebu je součástí našeho strategického plánu na posílení naší stopy v jihovýchodní Evropě, protože tento region má pro cargo-partner nesmírný význam. V tomto kontextu Záhřeb slouží jako brána spojující východní a západní Evropu. Jak pokračujeme v rozšiřování naší sítě, profitujeme z rostoucí synergie mezi našimi logistickými centry v Chorvatsku, Slovinsku, Turecku, Bulharsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině.”

Střecha dodává čistou energii v Lublani

Začátkem srpna nainstaloval cargo-partner na střechu svého iLogistics Center Lublaň fotovoltaický systém s 1192 panely. Systém vyrobí odhadem 575 MWh energie ročně, což pokryje 34 procent spotřeby energie cargo-partner ve Slovinsku. Kromě toho solární elektrárna ušetří 146 tun CO₂ ročně, což odpovídá výsadbě 6 698 stromů. iLogistics Centrum Lublaň bylo otevřeno v roce 2019 a rozšířeno v roce 2022, čímž se jeho celková kapacita zvýšila z 25 000 m² na 39 100 m².

Nové iLogistics Centrum v Istanbulu

V červenci 2023 otevřel cargo-partner nové iLogistics centrum s 20 000 m² skladových prostor v Istanbulu. Zařízení s 25 000 paletovými místy a 17 nakládacími doky poskytuje ideální podmínky pro celní skladování, manipulaci s nadrozměrným zbožím a high-tech produkty, rychlou překládku a distribuci, jakož i komplexní služby elektronického plnění včetně místa vyzvednutí a vrácení balíku. Kromě skladových prostor se v budově nacházejí také moderní kancelářské prostory, které poskytují novou provozní základnu pro centrálu cargo-partner v Turecku.

Silná síť skladů v jihovýchodní Evropě

Kromě těchto nedávných expanzí má cargo-partner dlouho solidní síť skladů v jihovýchodní Evropě. V Bulharsku nabízí logistické centrum iLogistics Center Sofia 22 000 paletových míst na 16 700 m². V Srbsku má cargo-partner strategicky umístěný sklad v blízkosti letiště v Bělehradě s 8 000 m² skladovacích prostor. V Bosně a Hercegovině provozuje cargo-partner sklad o rozloze 1 000 m², ke kterému společnost nedávno přidala samostatnou plochu 300 m² pro dočasné celní skladování.

(lan)

Foto: cargo-partner

spinner