​Španělská divize Automax svěřuje BERGÉ GEFCO logistiku na Pyrenejském poloostrově

​Španělská divize Automax svěřuje BERGÉ GEFCO logistiku na Pyrenejském poloostrově

15.6. - Maxus, dceřiná společnost čínské firmy SAIC Motor a sedmý největší výrobce vozidel na světě, svěřuje lokálnímu španělskému distributorovi Automax a společnosti BERGÉ GEFCO řízení přepravy a logistiky ve Španělsku pro novou řadu komerčních vozidel, která budou v prodeji od června.

Automobilka Maxus zvolila multimodální logistické středisko BERGÉ GEFCO v tarragonském přístavu jako vstupní bod pro dovoz vozidel z východní Asie a jako distribuční centrum pro Španělsko a Portugalsko. V květnu dorazila do Tarragony loď Crystal Ray provozovaná společností BERGÉ, s nákladem 2 189 vozidel. Byly mezi nimi první kusy 100% elektrických vozů Maxus eDELIVER 3 a eDELIVER 9 s certifikací ZERO a naftové modely Maxus DELIVER 9.

Logistické středisko BERGÉ GEFCO nabízí rozsáhlou infrastrukturu na prostoru 1 milión m2, se skladovací kapacitou 40 000 jednotek, 7 000 m2 dílenských provozů a dalšími službami s přidanou hodnotou. Obsahuje rovněž nabíjecí stanice vybavené nejnovější udržitelnou technologií pro nízkouhlíkovou logistiku, 17 000 parkovacích míst s ochranou proti krupobití a nejmodernější myčku vozidel.

Vysokou kapacitu centra doplňuje flexibilita, produktivita a četnost hlubokomořských zastávek, které efektivně provozuje správa tarragonského přístavu.

(lan)

Foto: BERGÉ GEFCO

spinner