Skupina GLS letos opět získala stříbrný rating EcoVadis

Skupina GLS letos opět získala stříbrný rating EcoVadis

28.6. - Skupina GLS získala již podruhé stříbrný rating v hodnocení udržitelného rozvoje od nezávislé společnosti EcoVadis. Balíkovému přepravci se od minulé certifikace podařilo zvýšit své hodnocení z 57 na celkových 65 bodů. Při nezávislé certifikaci se GLS umístila mezi nejlepšími šesti procenty hodnocených společností a od ocenění Gold ji dělí pouze 1 bod.

„Environmentální povědomí a etické chování jsou pevně zakořeněny ve firemní strategii GLS. Hodnocení EcoVadis nám pomáhá dokumentovat náš závazek v těchto oblastech a prokazovat to nejen našim zákazníkům,“ řekl Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

I přes zvýšené požadavky se v letošním roce GLS zlepšila v kategoriích Životní prostředí, Práce a lidská práva a Etika. V celkovém hodnocení se GLS umístila jen jeden bod od hodnocení Gold, jehož dosahuje pouze pět procent žadatelů. GLS se tak dostává mezi šest procent nejlépe hodnocených firem na světě. Pokud jde konkrétně o logistický sektor, GLS patří mezi prvních deset procent a z hlediska environmentálních témat dokonce mezi nejlepších sedm procent firem. „Neustále rozvíjíme naši strategii udržitelnosti. Výsledky EcoVadis ukazují, že jsme na správné cestě,“ poznamenal Pavel Včela.

Audit v souladu s mezinárodními standardy

EcoVadis je nezávislý a celosvětově uznávaný poskytovatel hodnocení udržitelnosti, který hodnotí aktivity zúčastněných společností v kategoriích Životní prostředí, Práce a lidská práva, Etika a Udržitelné zadávání zakázek. Metodika EcoVadis je založena na mezinárodních standardech udržitelnosti, včetně Global Reporting Initiative (GRI) od Global Compact OSN a normy ISO 26000 (směrnice o sociální odpovědnosti).

Propracované hodnotící karty umožňují měřit a porovnávat aktivity udržitelnosti společností na celém světě. Doposud bylo společností EcoVadis hodnoceno přes 65 000 podniků z různých odvětví.

(lan)

Foto: GLS

spinner