​Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny DACHSER

​Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny DACHSER

26.6. - Mezinárodní logistický provider DACHSER jmenoval Roberta Erniho novým CFO. Na tomto postu nahradí od 1. ledna 2021 dosavadního finančního ředitele Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Robert Erni (54) ze Švýcarska naposledy působil ve společnosti Panalpina, kde byl jako CFO odpovědný za finanční záležitosti tohoto poskytovatele logistických služeb kótovaného na burze. Na této pozici také vedl fúzi s dánským logistickým koncernem DSV, úspěšně dokončil dvě významné SAP implementace a s nimi spojené organizační změny a nejrůznější akviziční projekty a podpořil tak globální strategii růstu společnosti. Svou kariéru zahájil Robert Erni v logistické společnosti Kühne+Nagel, kde měl po působení v zahraničí – v Hongkongu, Indii, Argentině a USA – na starosti globální controlling v sídle společnosti ve Švýcarsku.

„Robert Erni je mimořádně zkušený finanční ředitel, který působí v oblasti logistiky více než 30 let,“ řekl současný finanční ředitel skupiny DACHSER Burkhard Eling, který postoupí na pozici CEO skupiny DACHSER od 1. ledna 2021. „Jsme rádi, že se stane součástí našeho představenstva a těšíme se na spolupráci s ním při řešení budoucích výzev způsobem, který bude ve společnosti dále vytvářet hodnotu a generovat růst,“ dodal.

CEO skupiny DACHSER Bernhard Simon, který bude stát od roku 2021 v čele dozorčí rady skupiny, k tomu uvedl: „Být finančním ředitelem rodinné společnosti, jako je DACHSER, je mnohem více než zvládnutí obchodních čísel: náš finanční ředitel udržuje úzké vztahy s našimi jednateli, formuje strategii procesů a tím také hraje významnou roli v operativním řízení. V Robertu Ernim jsme našli CFO, který dokáže tyto požadavky od 1. ledna 2021 dokonale naplňovat.“

(lan)

Foto: DACHSER

spinner