​Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů

​Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů

12.9. - Společnost Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů a přináší do tohoto odvětví moderní technologie a efektivní řešení. Jedná se o inovativní český startup, který založili André Dravecký a bývalý CTO Rohlík.cz Miloslav Vlach.

Hlavním produktem společnosti je modulární logistický software, který umožňuje podnikům flexibilní a efektivní řízení logistických operací, a funguje jako sestavování stavebnic LEGO. Až 80 % manuálních operací může být díky této platformě automatizováno.

Platforma umožňuje klientům automatizovat celý proces od získání informací od dodavatele až po zajištění přepravy zboží. Vše je plně integrováno a automatizováno, včetně GPS sledování a plánování časových slotů pro vykládku zboží. Tato optimalizace vede k průměrné úspoře nákladů na dopravu o 15 %.

Společnost byla navíc na základě svého přínosu v oboru jmenována mezi 10 nejnadějnějších mladých firem podle E15, top 10 logistických startupů pro rok 2023 a také označena za jednoho z top 10 logistických startupů v Evropě za rok 2023.

Andy Dravecký je v oblasti logistiky skutečným odborníkem a ve svých třiceti letech má za sebou řadu úspěchů, přičemž jeho zájem o tento sektor sahá hluboko do jeho mládí, kdy byl ovlivněn svým otcem, který pracoval více než dvacet let v dopravě.

Během brigád vyzkoušel práci dispečera nebo řidiče pro rodinnou autodopravu. Poté pracoval pro německou spediční firmu, která zajišťovala dopravu pro americkou armádu.

Tato zkušenost mu poskytla hlubší pohled do komplexních logistických procesů a vedla k založení jeho prvního start-upu, Shipvio, v roce 2015, který měl ambici přesunout tradiční metody silniční nákladní dopravy z analogového světa do éry digitální. Shipvio fungoval jako broker, když nakupoval přepravu od výrobců a prodával ji dopravcům a zefektivňoval celý proces.

Samotný brokering však nemohl trh zásadně změnit, a proto vznikl projekt Ringil, který nabízí komplexní digitalizaci logistických procesů. Od komunikace mezi výrobcem a dopravcem, přes objednávání a vyřizování dokladů, až po finální komunikaci se zákazníkem dosáhl zkrácení procesního času – z původních 150 minut na pouhých 11 minut.

(lan)

Foto: Ringil

spinner