​Raben spustil přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech

​Raben spustil přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech

11.7. - Evropská logistická společnost Raben nově otevřela přímou linku z rokycanského Eurohubu, hypermoderního logistického depa, do britského Dartfordu. Dojde tak k výraznému zrychlení i zlevnění přepravy mezi oběma zeměmi. Logistická centra zefektivňují dopravu po Evropě, čímž spolu se zaváděním paliva HVO100 přispívají k ekologičtější logistice.

Donedávna bylo spojení Raben Group z Česka do Británie limitované nutností překládání nákladu v Německu a externí celní deklarací: „„V rámci starého spojení trvalo doručení výrazně déle. Díky eliminaci překládky v Německu se navíc výrazně snížilo riziko poškození nebo zpoždění,“ řekl Jiří Sedláček, RNU Director CZ/SK v Raben Group. Společnost ale na jaře letošního roku představila nové řešení ve spojení s britskou Europa WorldWide Group.

Nová podoba přímého spojení má dopad na snížení celkové ceny za přepravu a výrazně celý proces urychlí, zejména díky zjednodušení administrativy. „Díky partnerství s Europa Worlwide Group s vlastním oddělením deklarace dokážeme při přímém spojení Rokycany-Dartford výrazně snížit dobu doručení a zlevnit dopravu,“ uvedl Jiří Sedláček.

Eurohub v Rokycanech přepisuje logistickou mapu Evropy

„Rokycanský Eurohub je mostem mezi zeměmi střední a východní Evropy a západní Evropou. Díky této bráně můžeme i v těchto nejistých dobách nabízet zákazníkům řešení na míru, která jim zajistí konkurenceschopnost,“ řekl Jiří Sedláček.

Moderní depo denně pokrývá 52 sběrných linek a operuje 45 přímých spojení. Roční kapacita doku je přes 750 tisíc palet. Přeprava do evropských zemí jako Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Rakousko nebo Nizozemsko se díky němu nejen zrychlila, ale také zjednodušila. „Jen do Německa odbavíme denně 33 přímých spojení, a klientům tak zaručíme nejrychlejší čas doručení na trhu. Doručení do 24 hodin v rozsahu od jediné palety po celý kamion je přitom něco, co na trhu nemá obdoby,“ dodal Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia.

V rámci celého konceptu Eurohub, který zahrnuje celkem 6 dep, se realizuje přes šest stovek denních spojení po celé Evropě a síť přímo propojuje 27 evropských zemí. Zjednodušení dopravy je v souladu s filosofií, kterou představil generální ředitel Jakub Trnka na konferenci týkající se zelené logistiky. Pro šetrnější přepravu a skladování je totiž klíčová hlavně efektivnější doprava, kdy se počet najetých kilometrů sníží na minimum. Oproti starším řešením produkuje doprava skrze Eurohub Rokycany o 5,5 % méně emisí uhlíku a jeho ekvivalentů.

Europa WorldWide Group: Ve vzduchu, po moři i na silnicích

Jedna z největších soukromých dopravních a logistických společností ve Velké Británii na trhu působí už přes padesát let, zabývá se silniční, lodní i leteckou přepravou. Po akvizici podnikatelem Andrew Baxterem v roce 2013 společnost vyrostla ze čtyř stovek zaměstnanců v Británii a jedné pobočky v Hong Kongu na celkový počet 1 400 pracovníků ve 29 pobočkách po celém světě. Roční obrat společnosti činí 302 miliónů liber.

V rámci partnerství s Raben Group odstartovaného od 1. března letošního roku společnost posílila své obchodní vazby nejen s Českou republikou, ale i Slovenskem, Rumunskem a Bulharskem. „Jsme potěšeni, že můžeme oznámit naše nové partnerství se společností Raben, která je jedním z našich největších nezávislých partnerů v Evropě,“ řekl Dan Cook, provozní ředitel Europa Worldwide Group.

(lan)

Foto: Raben

spinner