Prologis Europe představila platformu Essentials pro komplexní logistická řešení

Prologis Europe představila platformu Essentials pro komplexní logistická řešení

29.9. - Evropská divize společnosti Prologis představila zcela novou platformu Essentials, která poskytuje škálovatelná a komplexní logistická řešení pro vyšší efektivitu v oblastech skladového provozu, energetiky a udržitelnosti, elektromobility a pracovní síly.

Tato platforma, první svého druhu v segmentu logistických nemovitostí, reaguje na výzvy současných globálních dodavatelských řetězců a umožňuje provozovatelům skladů soustředit se v prvé řadě na jejich vlastní podnikání.

Čtyři kategorie řešení Essentials

V rámci kategorie „Provoz“ nabízí Prologis služby a produkty související se skladovým provozem, a to v jakékoli jeho fázi. Řešení zahrnují regálové systémy na míru, manipulační vybavení skladů, zajištění IT/IoT funkcí či automatizaci provozu. Kromě nákupu a pronájmu řešení také Prologis zprostředkovává zpětný odkup regálů či alternativní možnosti financování. Jedná se o další službu, již nabízí jako první ve svém oboru, která zákazníkům umožňuje získat zpět finanční prostředky, když je nejvíce potřebují.

„Potřeby zákazníků vnímáme komplexně,“ řekl Mark Zulver, senior viceprezident, Head of Essentials ve společnosti Prologis v Evropě. „Ať už jsou rozsah či složitost jejich logistických operací jakékoli, chápeme, že každodenní provoz skladu (a zejména během stěhování) je výzvou. Proto jsme se rozhodli využít náš globální dosah i odborné znalosti, abychom zákazníkům poskytli vysoký standard služeb, který jim pomůže tyto výzvy překonávat.“

Kategorie „Energie + udržitelnost“ přináší prostřednictvím programů SolarSmart a StorageSmart zákazníkům výhody spojené s generováním a skladováním solární energie. Čisté zdroje elektřiny pomáhají eliminovat emise uhlíku a skvěle doplňují další řešení pro vyšší energetickou efektivitu ve skladech, jako jsou tepelná čerpadla či nabíječky pro elektromobily. Prologis aktuálně intenzivně pracuje na vybavení svého globálního portfolia solárními panely. V současné době se v parcích Prologis vyrábí 450 MW solární energie (včetně možností jejího uskladňování).

Kategorie „Elektromobilita“ pomáhá podporovat širší uplatnění elektromobility a přibližovat segment logistiky k cíli nulových emisí. Prologis poskytuje zákazníkům možnosti nabíjení elektromobilů přímo v parcích a nabízí řešení pro elektrifikaci jejich vlastních vozových parků.

„Pracovní síla“ je pilíř Essentials pro podporu zákazníků v rámci náboru a udržení pracovníků. Jeho prostřednictvím mohou také zvyšovat produktivitu svých zaměstnanců, a to díky certifikovaným školením zvyšujícím jejich kvalifikaci v oblastech bezpečnosti nebo chytré logistiky (služba je momentálně k dispozici na omezeném množství trhů, ale brzy bude k dispozici v celé Evropě).

Hlavní výhody

Platforma Prologis Essentials je postavena na škálovatelném a komplexním přístupu ke každodenním potřebám zákazníků bez ohledu na to, zda působí v budovách Prologis. Kontaktní a poradenskou roli plní specializovaní Essentials manažeři, kteří zkoumají potřeby zákazníka a přináší mu kombinaci řešení pro optimalizaci uspořádání skladových prostor, maximální produktivitu provozu a bezpečnost zaměstnanců. Nabízené služby a produkty reagují na nejčastější výzvy v rámci skladových provozů. Prologis zajišťuje nejen flexibilní implementaci řešení podle potřeb a rozpočtu zákazníka, ale také pokrývá jejich následnou údržbu.

Henk Gerards, provozní ředitel pro kontraktní logistiku ve společnosti Geodis Rotterdam, benefity nové platformy zhodnotil: „Potřebovali jsme expandovat a vzhledem k situaci na trhu s nemovitostmi bylo téměř nemožné najít v Rotterdamu nové - a z hlediska lokality lepší - prostory. Thijs Fleers a tým Prologis Essentials naslouchali našim potřebám a přišli s řešením, které předčilo naše očekávání. Naši stávající budovu jsme neopustili, jen jsme ji výrazně vylepšili. Prologis pro nás přistavěl vícevrstvé mezipatro, čímž ztrojnásobil kapacitu našeho předchozího skladu. Experti Prologis vedli proces přestavby od začátku do konce, přičemž se věnovali i optimalizaci prostoru či návrhu toku zboží, vybavení skladu LED osvětlením nebo bezpečnostními prvky a zajistili také potřebné povolovací procesy. Díky těmto službám jsme se mohli soustředit výlučně na naše podnikání.“

(pav)

Ilustrační foto: Prologis

spinner