​Prologis Europe: Míra neobsazenosti nemovitostí v druhém čtvrtletí klesala

​Prologis Europe: Míra neobsazenosti nemovitostí v druhém čtvrtletí klesala

5.8. – Společnost Prologis oznámila, že i přes trvající nejistotu způsobenou pandemií COVID-19 prokázalo logistické odvětví prokázalo v druhém čtvrtletí odolnost: nájemní aktivita byla na solidní úrovni a míra neobsazenosti klesala, především díky omezené nabídce a stále vzrůstající poptávce.

Druhé čtvrtletí dopadlo podle zástupců společnosti Prologis nad očekávání dobře, jak co se týče výsledků za toto období, tak výhledu pro rok 2020 a dále. „Pronájmy v našem portfoliu, základní tržní ukazatele, oceňování i faktor inkasovaného nájemného se vyvíjejí příznivě a společnost Prologis globálně upravila kroky svého budoucího směřování na základě pozitivnějšího výhledu pro druhou polovinu roku 2020, uvedli zástupci společnosti.

Míra neobsazenosti v Evropě se dále snižovala ze 4 % na 3,6 %, což odráží nárůst poptávky ze strany společností působících v oblastech e-commerce, farmaceutického průmyslu či potravin a nápojů.

Nájemné se ve druhém čtvrtletí snížilo o 0,6 %, a to z důvodu situace na straně nabídky, bez souvislosti s COVID-19.

Během druhého kvartálu Prologis Europe v době pandemie podporoval své zákazníky a širší komunity prostřednictvím probíhajících iniciativ, včetně nonstop asistenční služby poskytované techniky údržby, bezplatným poskytnutím prostor, zajištěním potravin a dalších nezbytností.

Prologis také rozšířil svou iniciativu Cool Earth po celé Evropě jako součást závazku ke snižování uhlíkových emisí a zmírňování dopadů našeho provozu na životní prostředí po celém světě.

Prologis ve střední Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) zakončil druhé čtvrtletí 2020 s portfoliem o celkové ploše 4,27 milionu metrů čtverečních. Obsazenost portfolia je 95,9 %, ve srovnání s 95,5 % na konci prvního čtvrtletí tohoto roku.

(lan)

Foto: Prologis 

spinner