​P3 Logistic Parks chce v příštím roce spekulativně postavit 70 tisíc metrů čtverečních

​P3 Logistic Parks chce v příštím roce spekulativně postavit 70 tisíc metrů čtverečních

7.12. - Vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks reaguje na aktuální nedostatek skladovacích a výrobních prostor. Proto staví spekulativně nové projekty, a sice v Lovosicích, Plzni – Myslince nebo Ostravě. Během příštího roku v těchto lokalitách nabídne k nastěhování téměř 70 000 metrů čtverečních.

„Poptávka po průmyslových prostorách je rekordní. Byť trend v čase mírně klesá, jejich obsazenost je vysoká a sehnat volnou halu je čím dál těžší. Spekulativní výstavbou reagujeme na nedostatek skladových prostor v regionu střední Evropy. Momentálně chystáme tři projekty, které budou připraveny k nastěhování v první a druhé polovině příštího roku,“ řekl Aleš Zacha, šéf developmentu P3 Logistic Parks pro Českou republiku.

Začátkem tohoto roku P3 zahájila spekulativní výstavbu v plzeňském parku P3 Plzeň Myslinka. Vyrostou zde haly A a B, které se budou rozléhat na skoro 17 000 m2 z celkových 64 000 m2, kterými park disponuje. Prostory budou primárně určené k lehké výrobě a logistice, k nastěhování budou začátkem druhého kvartálu 2023. Areál je v blízkosti exitu 93 na dálnici D5 a je jednou komunikací propojený s nedalekým parkem v Nýřanech.

V lovosickém parku spekulativně vyroste zhruba 23 000 m2. Aktuálně je zde dokončeno 61 000 m2, kde je hlavním nájemcem společnost FM Česká. Industriální park navazuje na dálnici D8, která pokračuje do Drážďan. Nové haly budou dokončeny a připraveny pro nájemce během března/dubna 2023.

Druhá etapa v P3 Ostrava Central

„Dokončili jsme první fázi developmentu v Ostravě a zahajujeme další. Před nedávnem jsme zde uvítali první nájemce: chladírenskou společnost Tefcold, První novinovou společnost nebo Linde Material Handeling, které zde v listopadu slavnostně spustilo provoz. Druhou fázi výstavby jsme se rozhodli realizovat spekulativně a budoucím klientům tak nabídnout prostory rychle, a hlavně ve stejné kvalitě, na jakou jsou zvyklí,“ dodal Aleš Zacha.

Na 44 ha brownfieldu v Dolní oblasti Vítkovic plánuje společnost P3 spekulativně postavit dalších 29 000 m2. Již zde započaly terénní úpravy a předpokládané dokončení nových objektů bude v září příštího roku. Developer k celému projektu přistupuje s respektem k okolí, a i při stavbě uvažuje udržitelně. Poprvé zde například využil recyklační jednotku, která z vytěžené zeminy a suti vytvoří přímo na místě stavební materiál pro realizaci projektu. Všechny nově postavené haly P3 usilují o certifikaci BREEAM Excellent.

(lan)

Foto: P3

spinner