​Novým generálním ředitelem Allegra se stává Roy Perticucci

​Novým generálním ředitelem Allegra se stává Roy Perticucci

5.9. - Funkce nového generálního ředitele a člena představenstva společnosti Allegro se od 1. září 2022 ujal Roy Perticucci. Jeho úkolem je především pokračovat v rozběhnuté transformaci společnosti do pozice přední evropské společnosti v oblasti elektronického obchodu a úspěšné dokončení probíhající integrace se společností Mall Group a kurýrní službou WE|DO, jejichž nákup Allegro formálně dokončilo letos na jaře. Předchozí generální ředitel Francois Nuyts bude svému nástupci v nadcházejících týdnech nadále k dispozici, a to především v záležitostech spojených s dalším posilováním mezinárodního postavení společnosti.

Perticucci svou kariéru odstartoval jako vývojář softwaru ve společnosti Accenture vMiláně, později působil také jako konzultant vBoston Consulting Group vMnichově. Dnes má za sebou více než 20 let zkušeností svedením maloobchodu i elektronického obchodu na mezinárodní úrovni, stejně tak jako se samotným budováním organizace. Vletech 2013–2020 vedl oddělení European Operations/Customer Fulfillment ve společnosti Amazon a současně krátce zastával stejnou pozici také pro oblast Severní Ameriky. V minulosti působil ve vedoucích pozicích i vdalších velkých obchodních společnostech, včetně Ahold (Albert.nl), Dixon’s a Tesco, a to napříč celou Evropou.

„Allegro, které je již dnes nejsilnějším hráčem voblasti elektronického obchodu vrámci celé východní Evropy, úspěšně pokračuje vposilování své pozice také ve střední Evropě i mimo ni. Cením si příležitosti uplatnit své pracovní zkušenosti vtakto ambiciózní firmě a aktivně se podílet na jejích budoucích plánech. Budeme nadále rozvíjet současnou strategii Allegra a prioritou tak zůstává zajistit nakupujícím co nejširší výběr zboží, tu nejvýhodnější cenu a co nejvyšší pohodlí při nakupování,“ říká nový generální ředitel společnosti Allegro Roy Perticucci.

Francois Nuyts působil na pozici generálního ředitele od roku 2018 a byl to právě on, kdo společnost úspěšně dovedl až do pozice evropské jedničky voblasti elektronického obchodu a vytvořil zní tak přední globální tržiště. Nuyts stál zároveň včele Allegra při vstupu na mezinárodní trhy, a to díky akvizici skupiny Mall Group. Tu mezinárodní skupina původem z Polska dokončila letos, a získala tím jak e-shopy Mall fungující v 6 zemích střední a východní Evropy, tak i kurýrní službu WE|DO. Cílem tohoto spojení je především podpora mezinárodní expanze celé skupiny a výjimečná příležitost pro obchodníky, kteří tak mohou prostřednictvím jediného zalistování prodávat své výrobky napříč několika evropskými zeměmi. Logistické firmě WE|DO se partnerstvím zároveň otevřel prostor pro další rozvoj a získala také přístup k finančním, servisním i logistickým zdrojům.

(lan)

Foto: Allegro

spinner