​MOSS logistics postaví v Hustopečích nový sklad

​MOSS logistics postaví v Hustopečích nový sklad

11.7. – Stavbu nové skladovací haly zahájila společnost MOSS logistics v jihomoravských Hustopečích poblíž dálnice D2. Terminál rozšíří logistický areál, který společnost uvedla do provozu v roce 2020. Rozloha nového skladu bude 12 500 m² s kapacitou 19 800 paletových míst. „Před čtyřmi lety jsme postavili terminál, který jsme v podstatě ihned zaplnili zbožím našich zákazníků. Poptávka po skladování zůstala veliká, proto v tomto oboru vidíme i nadále velký obchodní potenciál,“ uvedl generální ředitel MOSS logistics Petr Šťastný. Dodal, že stavba klade důraz na udržitelnost v oblasti energetické, hospodaření s vodou či výsadby zeleně. V moderních skladových prostorách o velikosti dvou fotbalových hřišť nabídne firma kompletní logistické služby od dopravy, uskladnění, manipulace, vyskladnění a expedici zboží.

Výstavba udržitelného areálu dodrží nejvyšší ekologické standardy s důrazem na využívání alternativních zdrojů energie. Na střeše nové haly firma instaluje solární panely, které zajistí zhruba třetinu denní spotřeby elektrické energie. „Je pro nás důležité, aby naše stavby splynuly s krajinou, proto vysázíme dalších 700 stromů a keřů. Na opláštění skladu použijeme odstíny šedé barvy, které ve vlnách opticky roztříští plochu budovy,“ řekl Šťastný. MOSS logistics rovněž využije retenční nádrž k zachytávání dešťové vody a její navracení do krajiny postavenou v roce 2020.

Společnost postaví udržitelný sklad s manipulační plochou pro osobní i nákladní auta. Uvnitř bude i zázemí pro zaměstnance jako je denní místnost či toalety. Pro administrativu, jídelnu a šatny využije zázemí na současném terminálu 2. Při zpracování projektu bylo nutné vyrovnat se s přenosovou soustavou vysokého napětí, jejíž dráty nad touto částí pozemku procházejí. Pod ní je ochranné pásmo, kde úřady nepovolují stavět. Příjezd k nové hale je plánovaný po stávající infrastruktuře, na níž se nový sklad napojí. Generálním dodavatelem stavby je společnost Buildsteel, která zvítězila ve výběrovém řízení. Stavbu, jejíž náklady přesáhnou 200 milionů korun, financuje Česká spořitelna.

Místo parkoviště sklad

Společnost MOSS logistics měla původně plán postavit na tomto pozemku parkoviště pro nákladní auta, na které má pravomocné stavební povolení. „Protože jsme nechtěli zvyšovat provoz na páteřní silnici v Hustopečích a kvůli snížení počtu vozidel není parkoviště již potřeba, dostal zelenou záměr vybudovat sklad pro naše místní obchodní partnery,“ uvedl Šťastný.

(lan)

Vizualizace: MOSS logistics

spinner