​LogiMAT letos přilákal rekordní počet návštěvníků

​LogiMAT letos přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní veletrh LogiMAT, který se konal koncem dubna ve Stuttgartu, se nesl ve znamení rekordů. Během tří dnů konání veletrhu přišlo na stuttgartské výstaviště celkem 62 343 odborných návštěvníků (+25 procent), což je největší návštěvnost v historii tohoto intralogistického veletrhu.

Ve zcela zaplněných deseti výstavních halách stuttgartského výstaviště jim 1563 vystavovatelů z 39 zemí představilo své novinky pro optimalizaci materiálových toků a efektivní řízení procesů a více než sto produktových premiér. Expozicím dominovala témata, která předznamenávají budoucnost intralogistiky, tedy automatizace, digitální transformace, robotika, senzorová technika a umělá inteligence.

Green Performance v podání Linde MH

Hlavní trendy, mezi něž udržitelnost a úspora bezpochyby patří, byly patrné ve všech expozicích. Společnost Linde Material Hangling svůj přístup k těmto tématům představila pod mottem Greem Performance. Ale důraz byl patrný i na automatizaci, pohodlí řidičů a na řadu inovací u manipulačních vozíků. Vybrané vysokozdvižné vozíky si návštěvníci mohli i sami otestovat na volné ploše. Pod heslem „Right energy“ nabízí Linde MH službu, která dokáže doporučit nejvhodnější typ pohonu nebo trakčních baterií pro všechny provozní podmínky. Odpovídající softwarové nástroje pomáhají tomuto procesu vybrat správný systém.

Poprvé byla také představena aplikace Linde connect: charger, inteligentní softwarové řešení, které zprůhledňuje spotřebu energie pro nabíječe vozíků a vhodně je řídí, aby se zabránilo vzniku drahých špiček odběru energie.

Představená byla také nová řada elektrických protizátěžových vozíků Linde X35 až X50. Vrcholným produktem pro aplikace skladování a vychystávání je nový modulární vysokozdvižný vychystávací vozík Linde V Modular se zvedací plošinou řidiče, pojezdovou rychlostí až 13 km/h a výškou vychystávání až 14,5 metru. Pro aplikace nakládky a vykládky kamionů byly připraveny v křídlech výstavního areálu nové paletové vozíky Linde T20 SP s pevnou plošinkou pro řidiče.

Na ukázce dynamických aplikací společnost Linde MH představila odborným návštěvníkům, jak lze řešit jednotlivé intralogistické výzvy. Sortiment produktů a služeb Linde MH sahá od autonomních mobilních transportních robotů přes použití standardních aplikací automatizovaných průmyslových vozíků až po komplexní řešení implementovaná společně se sesterskou společností specializovanou na automatizaci, firmou Dematic. Ta spolu s Linde MH a společností STILL spadá pod skupinu KION.

STILL a Dematic

Flexibilní, chytré a efektivní průmyslové vozíky od STILL a plně automatizovaná špičková skladová logistika od Dematic v kombinaci pokrývají vše, co zákazníci potřebují, pokud jde o intralogistiku.

„Více než polovina našich zákazníků by chtěla během příštích tří let automatizovat procesy, které se v současnosti stále ještě provádějí ručně,“ řekl Frank Müller, senior viceprezident STILL Brand Management. Automatizace je proto dlouhodobě strategickým základním kamenem rozvoje skupiny KION. Když se plně automatizovaná skladová řešení sesterské společnosti Dematic setkají s chytrými, automatizovanými průmyslovými vozíky STILL, vytvoří efektivní řešení pro všechny intralogistické výzvy z jednoho zdroje – od dodání přes skladování, vychystávání objednávek a balení až po včasné dodávky materiálu.

„Dříve nás mnoho zákazníků považovalo výhradně za poskytovatele špičkových řešení pro velké globální zákazníky,“ řekla Andrea Campora, Senior Vice President & Managing Director of Dematic Southern Europe. Společná prezentace se společností STILL však ukazázala, že řada Dematic zahrnuje také chytrá řešení pro více malých a menších zákazníků a že do určité míry mohou systémy růst se zákazníky.

Nové vozíky Toyota s Li-Ion bateriemi

Toyota Material Handling rozšiřuje svou nabídku skladových vozíků s integrovanými lithium-iontovými bateriemi o tři nové modely. Elektrické nízkozdvižné paletové vozíky a vysokozdvižné paletové vozíky s plošinou pro řidiče jsou vhodné pro manipulaci s nákladem a stohování při intenzivním provozu. Výkonné modely umožňují vysokou produktivitu a jsou vybaveny energeticky úspornou lithium-iontovou technologií, optimalizovanými bezpečnostními prvky a vynikající ergonomií pro efektivní práci.

Mezi tři nové modely patří nízkozdvižný vozík BT Levio LSI200, dále vysokozdvižný vozík BT Staxio SSI200D pro dvoupatrové aplikace a vozík BT Staxio SSI160LN s počátečním zdvihem. Všechny nové produkty se řídí koncepcí Radical Energy Design (RED) společnosti Toyota, která zahrnuje také nízkozdvižný vozík BT Levio LWI160 s integrovanou lithium-iontovou baterií, který je již na trhu.

Premiéra mobilního robotického řešení Jungheinrich

Společnosti Jungheinrich představila na veletrhu mimo jiné ve světové premiéře své nejnovější mobilní robotické řešení. EAE 212a je autonomní mobilní robot (AMR) nejnovější generace, včetně nově vyvinutého řídicího systému. Harmonizovaná souhra všech komponent umožňuje hladkou integraci řešení do jakéhokoli stávajícího skladového prostředí a zaručuje velkou flexibilitu od fáze plánování až po každodenní provoz.

EAE 212a je určen pro automatizaci horizontální přepravy. Díky patentované konstrukci podvozku je jeho šířka pouhých 790mm a je tak dokonce užší než europaleta. To umožňuje hbitou přepravu po podlaze rychlostí až 6 km/h.

Příští veletrh LogiMAT ve Stuttgartu se bude konat od 19. do 21. března 2024.

(lan)

Foto: TRN

spinner