​KVADOS jako první firma v Česku naplno využívá privátní 5G síť od T-Mobile

​KVADOS jako první firma v Česku naplno využívá privátní 5G síť od T-Mobile

16.11. - Nové možnosti využití moderních logistických technologií, inovativní testování scénářů s vysokými požadavky na kvalitu mobilní sítě při nasazení inteligentních autonomních robotů a dosud komplikované rozšíření automatizace i do venkovních prostor – to jsou hlavní výhody privátní 5G infrastruktury, kterou využívá ostravská IT společnost KVADOS jako první firemní zákazník v Česku. Společnost 5G technologii využívá pro svůj Showroom, kde prezentuje unikátní řešení automatizace a robotizace v logistice, a po úspěšném testovacím provozu nyní startuje v robotizovaném skladu v Paskově ostrý provoz.

5G síť je unikátní nejen z hlediska objemu odesílání a přijímání dat, ale je také zásadně stabilnější a bezpečnější konektivitou. Tyto aspekty jsou stěžejní pro práci plně autonomních robotů, u kterých je nutné zabezpečit, aby všechny procesy spolehlivě fungovaly v režimu 24/7. Autonomní inteligentní roboti jsou totiž závislí na trvalém spojení s nadřazeným systémem a také na rychlosti přijímaných dat, ale především na rychlosti dat odesílaných.

„Dosud využívaná Wi-Fi síť, která je dnes standardem v logistice, má své limity a jedná se prostě o technologii, která byla původně a primárně vyvinuta pro bezdrátové spojení dvou pevných bodů. Naopak 5G infrastruktura je primárně navržena pro mobilní použití. To nám umožňuje pokrývat nejen celý logistický a výrobní prostor, ale také venkovní prostory. Kvalitní konektivita 5G nám umožňuje snadno realizovat přesuny skladových regálů nebo jiných zařízení v prostoru a také operativně měnit scénáře pro práci plně autonomních logistických robotů, a to kdykoliv bez dodatečných investic. Konečně nemáme dosavadní limity v přenosu video dat čidel nebo vysokorychlostních kamer na centrální server. Výhodou je i rychlý přenos instrukcí pro řízení pohybu zpět na roboty, a to v reálném čase. Tato síť bude velkým přínosem nejen pro obchodní sklady a e-shopy, ale i výrobní firmy,“ řekl Miroslav Hampel, generální ředitel KVADOS Group, s tím, že tato síť, využívající technologii Ericsson, podporuje snadnou integraci autonomních robotů různých výrobců do jednoho řídícího systému v reálném čase a s vysokou spolehlivostí.

(lan)

Foto: KVADOS

spinner