​Hödlmayr Logistics Czech Republic vstupuje do podzimu s mírným optimismem

​Hödlmayr Logistics Czech Republic vstupuje do podzimu s mírným optimismem

10.10. - Po dramatických měsících způsobených koronavirovou pandemií se automobilový průmysl začíná postupně zotavovat. Opatrně optimistická k jeho vyhlídkám je na počátku letošního podzimu i dceřiná společnost Hödlmayr v Jenči v České republice, Hödlmayr Logistics Czech Republic, a. s. Automobiloví odborníci předpokládají, že se trh díky rychlé reakci a nezbytným opatřením ustálí do konce roku 2020 na zhruba 70 až 75 procentech objemu roku loňského. A tak v duchu hesla „Vždy o krok napřed“ zůstává i v těchto obtížných časech na pořadu dne rozšíření areálu firmy, uvedli zástupci společnosti.

"Také my, jako zaměstnavatelé, jsme zavedli program Antivirus určený na ochranu pracovních míst. Celkem se do něj přihlásilo v půměru 50 zaměstnanců. V období od dubna do června přešli prakticky všichni naši administrativní pracovníci na home office. Ve společnosti jsme také implementovali všechna doporučená bezpečnostní opatření. Naší nejvyšší prioritou zůstává nejlepší možná ochrana všech zaměstnanců,“ přiblížila opatření přijatá v posledních měsících výkonná ředitelka společnosti Hödlmayr Logistics Czech Republic Eva Kaňovská a dodala: „První polovinu roku značně poznamenal vliv epidemie Covid-19, ale už během letních prázdnin, což v jiných letech bývá období poklesu objemů zakázek, se situace začala obracet k lepšímu. Pokud na podzim nenastanou žádné nepředvídané okolnosti, můžeme předpokládat, že se trh odpovídajícím způsobem uklidní. “

Plánované rozšiřování skladovacích kapacit stále probíhá a mělo by také realizováno do konce letošního roku. Tím se areál společnosti v Jenči rozšíří o plochu 12 000 čtverečních metrů, na nichž vznikne 670 nových parkovacích míst.

(lan)

Foto: Hödlmayr

spinner