​GXO zavádí robotiku s umělou inteligencí ve skladech

​GXO zavádí robotiku s umělou inteligencí ve skladech

7.2. - Společnost GXO Logistics oznámila, že spolupracuje s kalifornskou společností Dexterity, která se zabývá vývojem robotů, na pilotním projektu robotizace s umělou inteligencí ve skladu, který má zajistit bezpečnější a efektivnější provoz pro přední kosmetickou značku.

"Jsme lídrem v oblasti integrace automatizace do dodavatelských řetězců našich zákazníků, abychom jim pomohli růst a plnit jejich strategické cíle," řekl Adrian Stoch, ředitel automatizace společnosti GXO. "Tento pilotní projekt je obzvláště zajímavý, protože kombinuje pokročilou robotiku s umělou inteligencí a strojovým učením do praktické aplikace, která zajistí bezpečnější, produktivnější a efektivnější skladové operace," dodal.

Společnost GXO spolupracuje se společností Dexterity, která využívá umělou inteligenci k pohonu robotů se schopnostmi podobnými lidským, aby mohli depaletizovat, označovat a repaletizovat balíky a optimalizovat tak příjmové a výdajové procesy ve skladu. Protože tito chytří roboti využívají umělou inteligenci, nevyžadují před implementací prakticky žádné instrukce ani nastavení a sami se trénují při práci, čímž zlepšují svůj výkon s každým vychystáním. Nasazení robotů pro tyto funkce zvyšuje provozní efektivitu a bezpečnost a zároveň uvolňuje členy týmu, kteří se mohou soustředit na činnosti s vyšší přidanou hodnotou.

Samir Menon, generální ředitel společnosti Dexterity, uvedl: "Společnost GXO stojí v čele využívání technologií k zajištění vynikajícího provozního výkonu. Jsme hrdí na to, že je můžeme podpořit roboty, kteří jsou chytří, rychlí a se snadnou implementací do jejich skladových operací."

Přizpůsobivost robotů znamená, že je lze rychle nasadit do provozu v celé řadě průmyslových odvětví. Tato adaptivní technologie je velmi flexibilní a může být nasazena buď jako samostatné řešení v dříve manuálním provozu, nebo ve vysoce automatizovaném skladu, což představuje další kapitolu v automatizaci dodavatelského řetězce.

(lan)

Foto: GXO

spinner