GXO v České republice spouští automatizované e-commerce distribuční centrum pro zooplus

GXO v České republice spouští automatizované e-commerce distribuční centrum pro zooplus

13.1. - Největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky GXO oznámil novou víceletou smlouvu se společností zooplus, předním evropským maloobchodním prodejcem krmiv a doplňků pro domácí mazlíčky, působícím ve 30 evropských zemích. Smlouva zahrnuje design, implementaci a provoz nového automatizovaného distribučního centra v Boru u Tachova. Nové centrum umožní společnosti zooplus uspokojit rostoucí poptávku zákazníků ve střední a západní Evropě.

„Od roku 2018 spolupracujeme se společností zooplus, abychom uspokojili poptávku jejich zákazníků prostřednictvím technologicky vyspělých skladových operací, které staví lidi a životní prostředí na první místo,“ řekl Jean Luc Bessade, generální ředitel GXO pro střední a východní Evropu. „Společně se zooplus se těšíme na poskytování služeb nejvyšší kvality pro jejich zákazníky v rámci celé Evropy.“

Zahájení provozu je plánováno ve třetím čtvrtletí roku 2022 v nově vybudovaném moderním areálu o rozloze 60 000 metrů čtverečních s týmem 700 zaměstnanců. Logistické centrum bude využívat automatizované procesy balení a třídění a také dopravní technologii, která zvyšuje bezpečnost a produktivitu. Díky použité technologii, speciálně navržené tak, aby minimalizovala obalový materiál použitím 100% recyklovatelných obalů, společnost GXO očekává snížení uhlíkové stopy logistického centra.

„Robustní nárůst on-line maloobchodu v sektoru chovatelských potřeb vyžaduje zvýšení provozních kapacit na rostoucích trzích střední a východní Evropy,“ řekl Christian Neumayer, Head of Fulfillment and Quality společnosti zooplus. „Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit naše partnerství s GXO, které dále podporuje naši orientaci na zákazníky a posiluje spolehlivost, odolnost a efektivitu naší logistické platformy. Díky tomu budeme schopni výrazně navýšit naši celkovou denní výstupní kapacitu a rychleji a ještě individuálněji reagovat na regionální rozdíly v potřebách zákazníků. Tím podpoříme náš růst v automatizovaném a ekologickém prostředí.“

GXO se snaží nastavit měřítka pro oblast životního prostředí, sociálních věcí a řízení (ESG) v celém dodavatelském řetězci. Společnost GXO získala hodnocení ESG „AA“ od společnosti MSCI, předního poskytovatele indexů a analýz založených na výzkumu, čímž se umístila na nejvyšší úrovni v rámci svého oboru podnikání.

(pav)

Foto: GXO

spinner