GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

24.4. - GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.

"Jsme potěšeni, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností Mars ve Francii," řekl Rui Marques, generální ředitel společnosti GXO pro Francii. "Již mnoho let využíváme naše špičkové odborné znalosti v oblasti automatizace, abychom pomohli společnosti Mars transformovat její dodavatelský řetězec, a jsme nadšeni, že můžeme rozšířit nasazení automatizovaných řešení, abychom dále zvýšili efektivitu a zlepšili zkušenosti členů našeho týmu."

Sklad společnosti GXO o rozloze 60 000 metrů čtverečních v Boigny-sur-Bionne využívá od roku 2018 pokročilá automatizační řešení, včetně robota pro vychystávání vrstev, který dokáže připravit až 60 000 balíků denně. Nedávno tým v rámci prodloužení smlouvy vyvinul řešení, které umožňuje integraci nových produktových řad do sortimentů spravovaných robotem, čímž se optimalizuje a zvyšuje kapacita přípravy obalů. Kromě toho zařízení využívá adaptivní technologie, včetně nástrojů, jako jsou ergonomické skenery a technologie e-beacon, které automaticky skenují palety k odeslání. V rámci svého závazku k neustálému zlepšování plánuje společnost GXO implementovat další inovace přímo na‑místě, včetně automatizovaného systému inventarizace.

Henri Harfouche, ředitel dodavatelského řetězce společnosti Mars pro francouzský trh, řekl: "Továrna Mars se sídlem v Saint-Denis-de-l'Hôtel historicky vyráběla sáčky a plechovky pro naše hlavní značky krmiv pro domácí mazlíčky. V roce 2023 jsme investovali 85 milionů EUR, abychom uspokojili rostoucí poptávku a zlepšili environmentální výkonnost a zároveň potvrdili vazbu skupiny na francouzské území, zejména na Loiret. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností GXO a využívat její špičkové schopnosti a skladová řešení. S podporou společnosti GXO jsme byli schopni optimalizovat naše operace a zvýšit průtok zboží a také lépe sloužit potřebám našich klientů."

Kromě vysokých provozních standardů sdílejí společnosti Mars a GXO touhu po udržitelném růstu a zajišťují, aby byly osvědčené postupy integrovány do všech jejich iniciativ. Společnost Mars spolupracovala se společností GXO na instalaci LED osvětlení na místě v roce 2024 s detekcí stmívání a pohybu, což snížilo spotřebu energie přibližně o 22 % ve srovnání s předchozím rokem. V roce 2023 pomohly nové iniciativy zavedené pro přípravu objednávek a efektivitu nakládky optimalizovat kapacitu nákladních vozidel a odstranit ze silnic 1 500 pohybů nákladních vozidel, čímž se snížily emise CO2 přibližně o 1 400 tun ročně ve srovnání s rokem 2022 a také se výrazně snížily náklady na dopravu. V zařízení je také umístěno více než 20 ovcí, které udržují zelené plochy na místě udržitelným způsobem.

Poloha závodu také umožnila železniční dopravu z výrobních závodů v Německu. Tato nová dohoda počítá s využíváním tří vlaků týdně, což odpovídá objemu odbavení zhruba 70 nákladními vozidly, a následně ke snížení počtu kilometrů ujetých dálkovou dopravou předpokládaným počtem 3 600 nákladních vozidel ročně.

Špičková automatizace a technologie společnosti GXO pomáhají zvyšovat bezpečnost, efektivitu a produktivitu zákazníků po celém světě. V roce 2023 společnost GXO zvýšila své celkové technologické a automatizované systémy přibližně o 50 % ve srovnání s rokem 2022. Společnost GXO také urychluje zavádění strojového učení a umělé inteligence, aby dále zvýšila produktivitu.

(pav)

Foto: GXO Logistics

spinner