GXO navázala partnerství s logistickými asociacemi v České republice, Polsku a Rumunsku

GXO navázala partnerství s logistickými asociacemi v České republice, Polsku a Rumunsku

16.5. - GXO Logistics, největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky dnes oznámil uzavření strategických partnerství s polskou organizací Supply Management Leaders, Českou logistickou asociací a usiluje o podobnou dohodu s organizací Arilog v Rumunsku.

„Tato partnerství jsou pro nás obrovskou příležitostí podělit se o naše znalosti z oblasti logistiky a představit osvědčené postupy prostřednictvím průmyslových konferencí a workshopů, prohlídek našich logistických center či výuky ve školách,“ řekl Jean Luc Bessade, výkonný ředitel GXO pro střední a východní Evropu. "Naši odborníci na logistiku si vyměňují názory, zkušenosti a znalosti v oblasti logistiky a řízení dodavatelského řetězce s dalšími experty v tomto odvětví. Jsme tedy potěšeni, že můžeme být součástí tohoto produktivního a vzájemně prospěšného vztahu."

Společnost GXO působí ve střední a východní Evropě od roku 2001 a provozuje více než dvě desítky logistických center po celém Polsku, České republice a Rumunsku s přibližně 2 500 zaměstnanci a téměř 700 000 m2 skladových prostor. Nová strategická partnerství posílí přítomnost GXO na těchto důležitých trzích.

Andrzej Zawistowski, člen představenstva polské organizace Supply Management Leaders, řekl: „Vítáme GXO do našeho sdružení jako člena, který přináší mezinárodní rozměr a know-how získané ze spolupráce s klienty zastupujícími hlavní průmyslová odvětví. Naším posláním je vybudovat v Polsku centrum kompetence dodavatelského řetězce v evropském měřítku a věříme, že GXO významně přispěje k posílení našeho prostředí a zvýšení zájmu o logistiku.“

Václav Cempírek, prezident České logistické asociace, řekl: „Naším hlavním posláním je již téměř 30 let vytvářet a rozvíjet prostředí zaměřené na nejdůležitější logistická témata a jejich uplatnění v obchodní realitě. Věříme, že společnost GXO přispěje k posílení naší sítě a rozvoji zájmu o logistiku.”

Adriana Palasan, zakládající členka a viceprezidentka rumunské logistické asociace ARILOG, řekla: „V letošním roce ARILOG slaví 20 let od svého založení. Jsme rádi, že můžeme oslavit tento milník společně s GXO jako řádným členem naší organizace a společně pokračovat v podpoře odborného vzdělávání v prostředí dodavatelských řetězců, osvědčených postupů a komunikace mezi všemi našimi členy.“

GXO poskytuje velkou škálu logistických služeb, včetně skladování, přípravy objednávek, e-Fullfillment, řízení vratek, logistiky s řízenou teplotou, co-packing a služeb s přidanou hodnotou, čímž vytváří široký výběr kariérních příležitostí pro čerstvé absolventy i pro zkušené profesionály.

(pav)

Foto: Česká logistická asociace - (zleva) Václav Cempírek, prezident České logistické asociace, Roman Darius, Business Development Manager GXO

spinner