​Gekkon International se chystá vstoupit na trh s automatizací intralogistiky

​Gekkon International se chystá vstoupit na trh s automatizací intralogistiky

3.7. - Rok 2024 se pro českou společnost Gekkon International nese ve znamení zvyšování obratu a implementace inovací, což koresponduje se stanovenými cíli. V porovnání prvních pěti měsíců firma oproti stejnému období loňského roku zvýšila obrat o 25 procent. Gekkon International aktuálně vyvíjí aplikaci v rámci projektu Heli Power System. Novinkou je, že Heli v Číně koupila výrobce autonomních AGV vozíků, společnost Efork, a již teď jsou tam realizovány velké projekty v rámci skladů a logistických center. Efork se zabývá i výrobou a dodávkami automatických skladů. S vedením Heli zástupci společnosti Gekkon International domluvili, že budou průkopníkem v dodávkách této automatizace do Evropy.

Gekkon International aktuálně v České republice buduje tým odborníků na automatizaci. Automatizace v Číně už totiž získala CE, tedy prohlášení o shodě, a může být zahájen její prodej v Evropě.

HELI otevře v Německu centrálu pro Evropu

„Další novinkou je, že Heli bude v posledním čtvrtletí letošního rou otevírat v Německu velkou centrálu pro Evropu, ve které bude situován i výzkum a vývoj, díky čemuž budeme mít odborníky na tuto problematiku přímo v Evropě. V evropské centrále bude i tréninkové centrum pro servisní techniky a samozřejmě obchodní zastoupení,“ říká Andrea Orlová, výkonná ředitelka společnosti Gekkon International.

Aplikace bude sledovat i technická data vozíků

Společnost Gekkon International výrazně investuje do inovací, technologií a vlastního vývoje. „Příkladem je aplikace, která bude propojena i s naším produktem Heli Power System. Ten optimalizuje a řídí tok energie ve firmách tak, aby zákazníci minimalizovali své výdaje za energie a díky aktivnímu využívání systému šetřili. Solární energie může díky systému nabíjet nejen baterie vozíků, ale může být využívána i pro další spotřeby ve firmě. Baterie vozíků navíc mohou sloužit jako úložiště energie,“ specifikuje Andrea Orlová.

(lan)

Gekkon International

spinner