Gebrüder Weiss používá Cargometer i v Syrovicích

Gebrüder Weiss používá Cargometer i v Syrovicích

Gebrüder Weiss používá zařízení Cargometer nejen v areálu Jeneč, ale nově také v logistickém centru v Syrovicích. Technologie je nainstalována na čtyřech branách a poprvé v České republice také uvnitř skladu. Zařízení poskytuje přesné informace o rozměrech zásilek a umožňuje maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků. V budoucnu Gebrüder Weiss plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

První Cargometer v České republice nainstaloval Gebrüder Weiss v únoru 2019 ve svém areálu v Jenči. Po pozitivních zkušenostech dopravní a logistická společnost rozhodla i o jeho nasazení v areálu v Syrovicích. „Implementace a pravidelné využívání technologie se nám v průběhu minulého roku osvědčilo, proto jsme rozhodli i o jeho instalaci v Syrovicích. Zrychlili jsme překládkové operace a zefektivnili plnění našich kamionů, a to tak, abychom využili jejich maximální kapacitu, aniž bychom přetěžovali vozy a následně i veřejné komunikace,“ vysvětlil Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.


Technologie, která pomáhá
„Cargometer v Syrovicích jsme tentokrát neumístili jen k branám, ale také do prostoru skladu na speciální portál, abychom technologii mohli využít kdykoliv podle aktuálních potřeb. V rámci skladu jsme tak schopni ještě rychleji plánovat a odbavovat přepravené zásilky. Technologie nám takto pomáhá například při měření zásilek z menších aut,“ uvedl David Skalka, oblastní ředitel pro Moravu. Pokud se efektivita umístění technologie Cargometer v prostoru skladu osvědčí, bude ve stejné podobě implementována také v dalších terminálech Gebrüder Weiss. Používání Cargometeru v České republice předcházelo několikaleté testování v rámci pilotního projektu v největší pobočce Gebrüder Weiss Maria Lanzendorf u Vídně, kde během roku 2017 změřil více než 250 000 zásilek. Kromě Vídně, Jenče a Syrovic by měl být Cargometer výhledově využíván také v německém Norimberku, rakouském Hallu, Pöchlarnu, Štýrském Hradci nebo chorvatském Záhřebu.

Logistická inovace roku
Za systém Cargometer získal Gebrüder Weiss na 16. ročníku odborného fóra LOG-IN ocenění v kategorii Technická a technologická inovace roku 2019. Se systémem Cargometer lze měřit a zjišťovat rozměry, hmotnost a objem všech položek nákladu přímo při vykládce či nakládce bez nutnosti zastavování, čekání nebo přesměrování. Stačí, když vysokozdvižný vozík projede vykládkovou branou, na které je instalován kompaktní hardware. „Každá paleta procházející branou je skenována inovativním algoritmem nazvaným Multiimage-Motion-3-D. Ten používá k měření transportovaného objektu hloubkovou kameru umožňující přesné změření všech tří rozměrů objektu. Speciální snímače na nakládacích branách pořizují během jedné sekundy až 30 záběrů projíždějícího vysokozdvižného vozíku s nákladem,“ doplnil Jan Kodada.

(pav)

Foto: Gebrüder Weiss
spinner