​Garbe dokončilo akvizici pozemku pro první zelený logistický park na Slovensku

​Garbe dokončilo akvizici pozemku pro první zelený logistický park na Slovensku

27.6. - Garbe Industrial Real Estate GmbH vstoupil na slovenský trh, kde získal pozemek s územním rozhodnutím o rozloze 70 000 m2. Garbe na Slovensko vstupuje po úspěšném vstupu na český trh a v Piešťanech plánuje výstavbu dvou průmyslových nemovitostí o celkové rozloze 26 000 m2.

Nový Garbe Green Park Piešťany bude postaven v souladu s nejvyššími evropskými standardy v oblasti udržitelnosti. Obě budovy budou, díky vzduchem poháněným tepelným čerpadlům a fotovoltaickým panelům, během provozu téměř uhlíkově neutrální. Lokální zdroj vody napojený na cirkulární systém zajistí její optimální spotřebu a recyklaci. Náklady na provoz parku budou díky vlastním energetickým zdrojům minimální.

„Ochrana životního prostředí a vysoká kvalita našich nemovitostí je pro nás velmi důležitá. Chceme spolupracovat se společnostmi, které tyto hodnoty sdílí. Jsme německá rodinná firma a vycházíme z těch nejvyšších evropských standardů. Ty přizpůsobujeme potřebám místních firem s cílem zajistit ideální prostředí pro výrobu či logistiku,“ řekl k akvizici Martin Polák, managing director Garbe pro střední a východní Evropu.

Doplnil jej Martin Stratov, zodpovědný za obchodní aktivity Garbe na Slovensku a v České republice: „Jsem rád, že pokračujeme v našich aktivitách a úspěšně vstupujeme na slovenský trh. Nový pozemek má územní rozhodnutí a pracujeme na stavebním povolení, které očekáváme v následujících měsících. Věříme, že zákazníci ocení možnost začít hned stavět. Lokalitu jsme vybírali více než pečlivě.“

Garbe Green Park Piešťany se nachází 300 m od dálničního sjezdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Nabízí tak jednoduché spojení na další trhy nejen ve střední Evropě. Zastávka hromadné dopravy se nachází na hranici parku.

(lan)

Foto: Garbe

spinner