EMONS Spedice chystá další expanzi

EMONS Spedice chystá další expanzi

Německá přepravní a logistická společnost EMONS Spedice s dlouhou tradicí, která v České republice působí od roku 2004, připravuje zázemí pro expanzi v regionu střední a východní Evropy. Minulý měsíc se pobočka v Liberci přestěhovala do nových prostor v Jablonci nad Nisou, které mají lepší dostupnost a temperovaný sklad o rozloze 800 m2 pro potřeby cross-docku. Pro zákazníky je zde „na míru ušitá“ menší skladová logistika.

Už dříve získala EMONS Spedice odpovídající prostory ve dvou klíčových lokalitách – v Brně v CTParku Blučina, který bude dokončený ve druhé polovině letošního roku, a v Praze v areálu P3 Logistic Parks u dálnice D11. Výměra obou ploch představuje 9650 m2.

EMONS Spedice využívá gigalinery (road trainy), silniční nákladní soupravy přesahující největší v ČR povolenou délku 22m, jejichž provoz má řadu poměrně přísných omezení, které však vyrovnává výrazná úspora nákladů.

Speciální požadavek
S výběrem odpovídajících prostor proto pomáhal industriální tým poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate ČR. Vhodných logistických center je totiž v České republice obecně nedostatek: pozemků pro výstavbu průmyslových nemovitostí u nás neustále ubývá, a developeři tak usilují o maximální podíl zastavěné plochy na úkor vnějších manipulačních ploch u překladišť zásilek. „EMONS Spedice nehledala klasickou halu, ale spíše kombinaci výškového skladu a překladiště, u nějž je klíčovým parametrem rychlost odbavení. A to i v případě nadstandardního nákladu. Také proto náš objekt disponuje i boční krytou rampou pro zboží s větší délkou,“ doplnil David Chládek, regionální ředitel CTP.

Pavel Víšek

Foto: EMONS Spedice
spinner