DSV oslavila 25 let působení v České republice

DSV oslavila 25 let působení v České republice

26.9. - Jeden z největších světových expertů na přepravu a logistiku, společnost DSV, si v letošním roce připomíná 25. výročí od vstupu na český trh. Při příležitosti tohoto významného jubilea uspořádala česká pobočka DSV narozeninovou oslavu, která se uskutečnila 21. září v prostorách Žižkovské věže.

Čeští hokejisté ovládli olympijský turnaj v Naganu, Titanic získal rekordních jedenáct Oscarů, prezident Václav Havel vstoupil do svého posledního funkčního období. Psal se rok 1998 – konkrétně šlo o 30. listopad, když nadnárodní transportní a logistická společnost DSV s dánskými kořeny vstoupila na český trh.

DSV v tuzemsku nejprve působila prostřednictvím své divize DSV Road, která se zaměřuje na silniční přepravu a dodnes zůstává nedílnou součástí třetí největší logistické společnosti světa. Postupem času DSV Road v Česku doplnily další dvě divize: Air&Sea, jež má na starost námořní a leteckou přepravu, a divize Solutions, zabývající se kontraktní logistikou a skladováním.

Od té doby se změnilo mnohé, včetně odvětví logistiky, které dnes naplno využívá příležitostí digitálního světa. Kvalitní a profesionální služby společnosti platí pro společnost DSV jako synonymum i po čtvrtstoletí od zahájení cesty na českém trhu.

A jelikož společnost DSV považuje 25. výročí za velmi významné, rozhodla se 21. září uspořádat v Žižkovské věži, která tvoří jednu z dominant hlavního města Prahy, oficiální oslavu tohoto výjimečného milníku.

„Skutečnost, že naše společnost působí v České republice již 25 let, je pro nás významným mezníkem, o kterém jsme přesvědčeni, že si zaslouží důstojnou oslavu. Žižkovská věž se stala nepřehlédnutelnou součástí Prahy, navíc vidíme symboliku v tom, že je tato věž s 216 metry nejvyšší budovou hlavního města. Také DSV má ambici mířit čím dál výše i v příštích letech. Když jsme v Česku před čtvrtstoletím začínali, zaměstnávali jsme zde 50 zaměstnanců, zatímco dnes máme takřka 650 pracovníků a zároveň jsme docílili tržeb ve výši 6,9 miliardy korun, zásluhou čehož patříme mezi největší tuzemské poskytovatele logistických služeb. Takových úspěchů bychom bez velkých cílů nedosáhli,“ prohlásil při této příležitosti Petr Chocholatý, Managing Director společnosti DSV Road.

(pav)

Foto: DSV

spinner