​Vyšlo v DN č. 24

Druhý ročník „World of Freight“ WOF Expo je za námi, tentokrát v Praze

Druhý ročník „World of Freight“ WOF Expo je za námi, tentokrát v Praze

30.11. - Ve dnech 12. a 13. října 2022 se v Praze konal mezinárodní veletrh a konference v oblasti logistiky a celého dodavatelského řetězce – „World of Freight“ WOF Expo. Praha definitivně udělala z výroční výstavy CEE Expo nezapomenutelné setkání. Hybridní akce se konala pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR a hlavního města Prahy.

Během dvou dnů mezinárodní řečníci diskutovali o nejnovějších trendech a poznatcích ze světa logistiky, dodavatelského řetězce a Ecommerce v odborných diskusích a keynotes. Panelové diskuse nebyly jen o aktuálních horkých tématech v oblasti digitalizace jako je Blockchain a AI, ale důležitou roli sehrála budoucnost lidských zdrojů v logistice v úzké spolupráci se studenty a univerzitami regionu CEE. Další témata se dotkla udržitelného přístupu v logistice, představili se projekty zelených skladů, udržitelné městské logistiky a řešení pro emobilitu. Pokud jste neměli možnost se osobně zúčastnit, hybridní akce nabízela flexibilitu v podobě živého vysílání.

Na letošním veletrhu se představily společnosti jako Budapest Airport, Amazon, Quick Cargo Service, C.H. Robinson, Cargosoft, CEVA, DSV, DB Cargo Eurasia, Euromar, Turkish Cargo, Freightify, Gemini, Fedex, Luka Koper, Neon Freight, Proglove, Vienna Airport, TEU, Wings on board a MSC.

Samotný WOF Expo je veletrh vysoce zaměřený na networking. Účastníci si mohli naplánovat osobní setkání díky digitálnímu networking plánovači 1:1 schůzek. Osobní schůzky pak probíhaly po celou dobu akce ve vyhrazeném prostoru.

Večerní gala program

Během prvního dne konference se VIP účastníci zúčastnili galavečera WOF Connect & Awards, kde byly oceněny nejinovativnější společnosti v oblasti logistiky a dodavatelského řetězce v 7 kategoriích. Výhercům ještě jednou srdečně gratulujeme!

Port of the future – DCT Gdansk

Shipping line efficiency – MSC Mediterranean Shipping Company

Speedy flow airport – Budapest Airport

Air cargo excellence – Turkish Cargo

Multinational smart freight forwarder – C.H. Robinson

Regional smart freight forwarder – Delta Transportni Sistem

Last mile expert – DODO

Večer WOF Connect & Awards nebyl jen o oslavách, zábavě a networkingu. Byl také o dávání. Zvláštní poděkování patří všem firmám, partnerům a jednotlivcům, kteří se rozhodli pomoci dobré věci. Děkujeme CargoSoft, MEDLOG, Logenix, Road2CEE a všem ostatním za vaši laskavou podporu! Pro Ligu proti rakovině Praha byla sesbíraná úžasná částka 77000,00Kč.

V roce 2023 se WOF Events chystají do Vídně a Budapešti

WOF Events se budou každoročně přesouvat do zemí regionu CEE. Zapište si do kalendáře kongres WOF Summit od 22. do 23. března 2023 ve Vídni a výstavu WOF Expo v Budapešti na podzim 2023.

Těšíme se na mnoho dalších úspěšných B2B akcí a team WOF Events vás samozřejmě zve! 

(PR)

Foto: WOF

spinner