Distribuční centrum DHL v Rheinbachu pracuje pro Eaton

Distribuční centrum DHL v Rheinbachu pracuje pro Eaton

Nové distribuční centrum DHL v Rheinbachu bude společnosti Eaton pomáhat se včasným dodáváním online objednávek po celé Evropě, zlepší se také služby pro zákazníky. Nové centrum v Německu doplní již dvě funkční logistická a distribuční centra, která DHL pro Eaton v Evropě spravuje, a to v českých Pohořelicích a v Coalville ve Velké Británii.

Distribuční centrum v Rheinbachu má k dispozici 32 000 m2 plochy, 20 000 jedinečných položek na skladě a 33 nakládacích ramp, bude podporovat zákazníky v 65 zemích s přibližně 750 tisíci objednávkami za rok. Zařízení strategicky umístěné poblíž hlavních přepravních a balíkových center se může pochlubit rychlými spoji využívajícími všechny typy dopravy k blízkým mezinárodním hraničním přechodům, což výrazně zkracuje celkovou dodací lhůtu skladovaných produktů. Nová budova v Rheinbachu se také může pochlubit rozsáhlou skladovou automatizací. Díky až 110 tisícům košů v plně automatizovaných skladovacích místech podporuje zařízení flexibilní odběr na základě poptávky a dokáže zpracovat až 17 tisíc objednaných položek denně.

„Naše podnikání se v poslední dekádě rychle rozrostlo, takže je nezbytné znovu zhodnotit naši strategii dodavatelského řetězce. Společnost DHL je nám na této cestě vynikajícím strategickým partnerem a úzce s námi spolupracuje na vývoji logistického řešení na míru, které je ještě více optimalizované, flexibilní a efektivní. Jakmile bude naše nové distribuční centrum v Rheinbachu plně funkční, posílí naši konkurenceschopnost. Zaměstnanci také budou mít možnost pracovat na výjimečně bezpečném a ekologickém pracovišti,“ řekl viceprezident oddělení Supply Chain a Operational Excellence pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky ve společnosti Eaton Klaus Gaeb.

Společnost Eaton si DHL zvolila za svého klíčového strategického partnera pro vývoj inovativního a automatizovaného distribučního centra v Rheinbachu již v roce 2017. V současné době probíhá stěhování do nové budovy a po jeho dokončení se sjednotí distribuční strategie společnosti Eaton pro evropský elektrický sektor.

Stavba probíhala 9 měsíců

Základní kámen byl v Rheinbachu položen loni v březnu. Stavba proběhla velmi rychle a byla dokončena již v prosinci, kdy se zaměstnanci společnosti Eaton z distribučního centra Meckenheim připojili ke společnosti DHL.

Přesun všech oddělení a ostatních distribučních center společnosti Eaton do nové budovy probíhá ve třech fázích v průběhu letošního roku. První ze dvou přesunů z dosavadního distribučního centra společnosti Eaton v Meckenheimu začal 24. června, druhý započne ještě na podzim. Během následujících měsíců se do budovy v Rheinbachu přesune také sklad oddělení se zbožím pro kvalitní ukládání energie společnosti Eaton. Dodávky zákazníkům byly zahájeny letos v létě a jejich počet se bude postupně navyšovat až do konce letošního roku, kdy bude dokončen celý proces stěhování.

Ve znamení udržitelného rozvoje

Jelikož se společnosti DHL i Eaton pevně zavázaly k podpoře udržitelného rozvoje, bylo nové distribuční centrum v Rheinbachu postaveno tak, aby splňovalo zlatou normu organizace German Sustainable Building Council pro rok 2015. V celé budově jsou integrována vlastní řešení řízení spotřeby energie společnosti Eaton, aby se minimalizovala její spotřeba a dopad na životní prostředí – včetně LED a nouzového osvětlení, přípravy na možnosti uchovávání energie a střední až nízkonapěťové distribuce elektrické energie.

DHL provozuje také logistické centrum Eaton v Pohořelicích na jižní Moravě. Převzala jej již v roce 2013 a výsledkem bylo zmenšení plochy skladu o více než 50 procent, optimalizace jeho uspořádání na základě ABC analýzy a sdílení kapacity v rámci pohořelických provozů DHL. To vše společnosti Eaton přineslo vyšší produktivitu, flexibilitu a úspory v provozních nákladech, jako jsou nájmy techniky, energie a dodávky spotřebního materiálu.

(mna)

Foto:GRiT

spinner