DHL Supply Chain uvádí do provozu nové distribuční centrum pro Sage Appliances

DHL Supply Chain uvádí do provozu nové distribuční centrum pro Sage Appliances

31.10. - Společnost DHL Supply Chain, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, uzavřela se zákazníkem Sage Appliances kontrakt na dalších pět let a u té příležitosti pro australskou společnost uvedla v září do provozu distribuční centrum v Nýřanech. Firmy zahájily spolupráci v dubnu 2018. Od té doby vzrostly objemy skladovaného zboží natolik, že bylo z kapacitních důvodů nutné přemístit provoz z původně využívaného distribučního centra v Jažlovicích do větších skladových prostor v Dobřejovicích a následně do Nýřan.

„Ze spolupráce s touto prémiovou značkou jsme nadšeni. Těší nás, že se nám podařilo podpořit ji v dynamickém růstu,“ řekl Milan Dvořák, regionální ředitel DHL Supply Chain pro distribuční centra v Plzeňském kraji. „Přesunem do nového distribučního centra dokážeme ještě lépe reagovat na růstový potenciál našeho zákazníka a na rychlé změny, které současný trh přináší,“ doplnil.

DHL Supply Chain pro Sage Appliances zajišťuje celní služby, příjem námořních kontejnerů, paletizaci kartonů, skladování, vychystávání zakázek, kompletaci, služby s přidanou hodnotou a distribuci do dvanácti evropských zemí. K tomu nyní využívá i nově pronajaté logistické centrum o velikost 30 000 metrů čtverečních v Nýřanech.

„Plzeňský kraj je pro nás velice důležitým regionem. V současné době zde poskytujeme logistické služby našim zákazníkům ve třech lokalitách: Plzni, Nýřanech a Boru u Tachova. Celkem v tomto kraji využíváme téměř 140 000 metrů čtverečních skladovacích ploch, což představuje zhruba pětinu našich skladových kapacit v Česku. Jednou z výhod je možnost synergie mezi jednotlivými pobočkami, což nám pomáhá snáze se vypořádat se sezónními výkyvy,“ vysvětlil Milan Dvořák.

Sage Appliances je dceřinou společností firmy Breville (BRG AX), kultovní australské společnosti s více než 80letou historií. Výsadní postavení na trhu získala především díky inovativnímu přístupu a designu. Produkty Sage Appliances jsou navrženy tak, aby umožnily připravovat pokrmy a nápoje bez námahy i v domácnostech. Široký sortiment kuchyňských spotřebičů zahrnuje oceněný a nejprodávanější kávovar Barista Express nebo trojici poloautomatických přístrojů na výrobu espresa Oracle, Oracle Touch a Barista Touch. Spotřebiče z této vyhledávané kolekce umožní i běžnému spotřebiteli vychutnat si stejně kvalitní kávu jako v kavárně, aniž by potřeboval dovednosti vyškoleného baristy.

(pav)

Ilustrační foto: DHL Supply Chain

spinner