​DHL Supply Chain a Monta uzavírají partnerství s cílem urychlit růst v e-commerce

​DHL Supply Chain a Monta uzavírají partnerství s cílem urychlit růst v e-commerce

4.10. – Společnost DHL Supply Chain, součást koncernu Deutsche Post DHL Group, oznámila, že převezme většinový podíl v nizozemské firmě Monta, která se specializuje na služby pro e-commerce. Obě společnosti hodlají vybudovat silné partnerství, které bude sloužit malým a středně velkým internetovým obchodům při vyřizování zákaznických objednávek a provozování online prodeje. DHL urychlí uvedení logistických služeb společnosti Monta na mezinárodní trhy a současně tím získá schopnost ještě lépe reagovat na specifické požadavky zákazníků z řad malých a středně velkých podniků a menších internetových obchodů. Společnost Monta bude moci poskytovat svým rychle rostoucím zákazníkům ještě kvalitnější služby.

Společnost Monta, založená v roce 1999, se v Nizozemsku rychle stala jedním z předních poskytovatelů služeb pro e-commerce a vyřizování objednávek. Firma s 1 000 zaměstnanci vyřídila v roce 2021 ve svých 14 provozovnách 12 milionů objednávek pro e-commerce a její výnosy z prodeje přesáhly 100 milionů EUR. Služby společnosti Monta v současnosti využívá cca 1 500 rychle rostoucích malých a středně velkých online obchodů a elektronických prodejců. Široké portfolio zahrnuje softwarově podporované služby pro vyřizování objednávek a software pro řízení skladu.

„Monta je pro nás ideálním partnerem. Disponuje nadšeným týmem složeným z tisícovky specialistů na logistiku a v oblasti e-commerce si vybudovala silnou pozici na trhu díky osvědčeným procesům a vynikajícím výsledkům. Růst svých zákazníků podporuje prostřednictvím strategického využívání nejmodernějších technologií od umělé inteligence přes datovou vědu až po spolupracující robotiku. Společně budeme pracovat na dalším rozšiřování nabídky jejich služeb na mezinárodních trzích. V rychle rostoucím segmentu e-commerce chceme poskytovat excelentní řešení zaměřená na zákazníky, a to na základě oceňovaných schopností, know-how a podnikové kultury společnosti Monta,“ řekl Oscar de Bok, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain.

DHL vkládá do partnerství široké pokrytí globálního a evropského trhu spolu s odbornými znalostmi, které umožňují rychlou standardizaci a rozšiřování logistických procesů. Tyto přednosti ideálně doplní štíhlou a agilní logistiku společnosti Monta při vyřizování zákaznických objednávek pro malé a středně velké společnosti. Pro současné zákazníky společností DHL a Monta znamená spojení toho nejlepšího z obou světů řadu přínosů od podnikatelského ducha nizozemského partnera až po silné mezinárodní know-how, infrastrukturu a síť společnosti DHL Supply Chain.

„Naší vizí je uvést náš úspěšný obchodní model z Nizozemí za hranice a pomáhat našim zákazníkům s mezinárodní expanzí jejich podnikání. Společnost Monta již s mezinárodním růstem započala, což současně vedlo i k mezinárodní expanzi řady jejích zákazníků. Tato transakce uvedený vývoj ještě urychlí, a navíc rozšiřuje dlouhodobou kariérní perspektivu pro naše zaměstnance. S DHL spolupracujeme již několik let, a tak víme, že naše firemní kultury jsou vzájemně mimořádně kompatibilní. Těším se na opravdové partnerství týmů společností Monta a DHL Supply Chain,“ řekl Edwin van der Ham, majitel a generální ředitel společnosti Monta.

„Tyto plány jsou výsledkem našeho úsilí o rozšiřování našeho podnikání v e-commerce v celé Evropě. Našim zákazníkům chceme i nadále poskytovat nejlepší řešení pro vyřizování přijatých objednávek. Silným partnerstvím se společností Monta posílíme naši schopnost ještě lépe reagovat na požadavky zákazníků z řad malých a středně velkých provozovatelů elektronických obchodů. Z uzavřeného partnerství mám velkou radost a těším se na naši vzájemnou spolupráci v nadcházejících letech,“ řekl Hendrik Venter, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain EMEA.

DHL Supply Chain poskytuje svým zákazníkům rozsáhlý výběr řešení pro logistiku a správu dat pro řízení dodavatelských řetězců a provozoven v oblasti elektronického obchodu, a to se zvláštním zaměřením na trvalou udržitelnost a kvalitu služeb. Mezi klíčové přednosti společnosti patří globální síť specialistů na dodavatelské řetězce a rozsáhlé lokální know-how. DHL Supply Chain zaměstnává ve svých skladech a nákladní dopravě v Evropě 30 000 odborníků na logistiku.

Realizace uzavřené dohody je podmíněna souhlasem antimonopolních úřadů.

(lan)

Foto: DHL

spinner