​DHL kupuje společnost Hillebrand a posílí tím v nápojové logistice

​DHL kupuje společnost Hillebrand a posílí tím v nápojové logistice

20.8. - Německá pošta DHL chce převzít JF Hillebrand, aby rozšířila podnikání o přepravu nápojů. Již byla podepsána smlouva o převzetí 100 procent logistické společnosti pro víno a nápoje z Mainzu za zhruba 1,5 miliardy eur, oznámila skupina v Bonnu. Finanční tisková agentura „Bloomberg“ minulý týden informovala, že DHL vstoupila do nabídkového řízení. Aby kupní smlouva nabyla platnosti, je nutný souhlas různých antimonopolních úřadů, například z EU a USA. DHL chce platit za nákup z vlastní pokladny, tj. bez nových půjček - jelikož v logistickém gigantu obchod vzkvétá, je pokladna dobře naplněna.

Hillebrand nabízí spediční služby pro nápoje, které jsou převážně řešeny po moři. Společnost zaměstnává přibližně 2700 lidí a je aktivní v 90 zemích. V poslední době měla společnost údajně roční obrat 1,4 miliardy eur. Hillebrand očekává, že v roce 2021 bude přepraveno 0,5 milionu standardních kontejnerů. Pro srovnání: DHL měla v roce 2020 2,9 milionu standardních kontejnerů v námořní přepravě.

Hillebrand funguje jako druh makléře - jinými slovy, kapacity kontejnerů jsou rezervovány za účelem zasílání produktů přes oceány a zásobování velkoobchodníků, ať už jde o koncentráty whisky, vína nebo džusů. Strategií nakonec nebylo zaměřit se pouze na logistiku alkoholických nápojů, ale také hromadně pokrýt oblast zdravotně nezávadného tekutého zboží. Hillebrand v roce 2020 převzal britskou společnost Braid. Braid je aktivní v logistice potravinářských kapalin jako je víno, olivový olej či chemikálie, které nejsou nebezpečné, šťávy a jedlé oleje. V roce 2019 Hillebrand převzal ve Frankfurtu 3W-Logistik a na začátku roku 2019 také americkou společnost Royal Logistics. V květnu tohoto roku společnost se sídlem v Mohuči oznámila akvizici většinového podílu ve společnosti Vignobl Export.

Převzetí je „vynikajícím doplňkem našeho stávajícího portfolia“, řekl generální ředitel Post Frank Appel. „V souladu s naší firemní strategií posilujeme naše hlavní logistické podnikání a zajišťujeme dlouhodobý ziskový růst.“ Šéf Hillebrandu Cees van Gent řekl, že se „těší na spojení našich sil se skupinou Deutsche Post DHL“ a odkázal na 177 let Hillebrandovy historie.

Podle vlastních informací má divize nákladní dopravy DHL po celém světě 42 000 pozic na plný úvazek, přičemž letecká nákladní doprava je silnější než námořní. V první polovině roku 2021 dosáhla divize nákladní dopravy DHL obratu 10 miliard eur.

(SSL)

Foto: DHL

spinner