DACHSER zorganizoval přepravy největšími nákladními letadly na světě

DACHSER zorganizoval přepravy největšími nákladními letadly na světě

12.1. - Mezinárodní týmy divize DACHSER Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro zákazníka společnosti DACHSER zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Do cílových destinací pak DACHSER rozdistribuuje zboží prostřednictvím své logistické sítě pozemních přeprav.

První Antonov An-225 přistál pozdě večer začátkem prosince na letišti v rakouském Linci. Letadlo zahájilo svůj let o dva dny dříve na letiště Tianjin v Číně. Vzhledem k aktuálním protikovidovým opatřením převzala celý náklad ihned po přistání divize DACHSER European Logistics, naložila ho na 20 nákladních vozidel a zabezpečila další distribuci. V Linci očekávají z čínských destinací Tianjin a Chengdu přílet ještě dalších sedmi letů s dodávkami zdravotnického materiálu, které zákazníkům rovněž dodá DACHSER European logistics.

Týmová práce a úzká spolupráce

DACHSER těží ze schopností své integrované sítě a může tak nabídnout komplexní řešení z jednoho zdroje. Velké projekty takového rozsahu, jako jsou právě například přepravy největšími nákladními letadly na světě, mohou být realizovány pouze díky koordinované mezinárodní spolupráci mezi divizí pro letecké přepravy a zapojením DACHSER European Logistics.

I v době koronakrize tak DACHSER dokáže svým zákazníkům nabídnout stabilní síť leteckých přeprav a nápaditá inteligentní řešení.

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic s účinností od 1. ledna 2010.

DACHSER disponuje více než 60 500 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává 570 lidí.

(pav)

Foto: DACHSER 

spinner