​Dachser získal stoprocentní podíl v joint venture v Maďarsku

​Dachser získal stoprocentní podíl v joint venture v Maďarsku

Mezinárodní logistický provider Dachser získal na konci roku 2022 zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak stoprocentním vlastníkem společností „Liegl & Dachser Szállítmányozási és Logisztikai Kft“ (přeprava a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků) a „Liegl & Dachser ASL Hungary Kft“ (letecké a námořní přepravy).

Předchozí spoluvlastník Engelbert Liegl předal v rámci akvizice svoji odpovědnost regionálního ředitele pro jihovýchodní Evropu (Road Logistics) Romanu Stoličnému ze Slovenska. Engelbert Liegl však bude i nadále pomáhat formovat rozvoj joint venture Dachser Slovakia a Dachser Romania jako jejich akcionář.

“Jako centrální a dynamicky se rozvíjející hub pro zboží v srdci Evropy je nyní tato společnost pilířem naší evropské sítě sběrné služby,” řekl Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny Dachser.

Joint venture Liegl & Dachser založený v roce 1999 se od počátku zaměřoval na přepravy a skladování spotřebního a průmyslového zboží. V roce 2006 k tomu přibyla maďarská pobočka leteckých a námořních přeprav. Od roku 2008 působí Liegl & Dachser také v logistice potravin. Dachser tak působí v Maďarsku prostřednictvím svých obchodních divizí European Logistics a Air & Sea Logistics. Společnost zde zaměstnává 394 lidí v sedmi pobočkách a v roce 2021 dosáhla obratu ve výši zhruba 120 milionů eur.

„Engelbert Liegel a jeho tým prokázali velkou míru podnikatelského odhodlání a nadšení pro logistiku a vytvořili z naší maďarské společnosti jednoho z lídrů na zdejším trhu přeprav a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků. Navíc je zde prostřednictvím pobočky na letišti v Budapešti také plynulé napojení na mezinárodní trhy,“ řekl Alexander Tonn a dodal: „Jako centrální a dynamicky se rozvíjející hub pro zboží v srdci Evropy je nyní tato společnost pilířem naší evropské sítě sběrné služby.“

(lan)

Foto: Dachser

spinner