Contera postaví v Ostravě inteligentní administrativní budovu Organica

Contera postaví v Ostravě inteligentní administrativní budovu Organica

21.5. - Nejmodernější technologie včetně inteligentního ovládání budovy, kvalitní architektura, certifikace BREEAM Excellent a prestižní adresa v nově vznikajícím centru města. To jsou nejzajímavější atributy budovy Organica, kterou staví developerská společnost Contera v Ostravě. Významnou část budovy si po dokončení v roce 2023 pronajme společnost TietoEVRY, mezinárodní poskytovatel IT služeb a jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Organica ale nabídne uživatelům a návštěvníkům mnohem víc.

Contera, která se doposud zaměřovala zejména na moderní průmyslové stavby, diverzifikuje své portfolio a vstupuje do segmentu developmentu administrativních budov. Organica vyroste v centru Ostravy v oblasti zvané Karolina.

„Výjimečná lokalita, vysoká kvalita stavby a excelentní architektura jsou největším lákadlem pro budoucí klienty i zákazníky. Organica se stane součástí nového administrativně-obchodního centra Ostravy, kde již stojí obchodní centrum Fórum Nová Karolina, administrativní budova Nová Karolina Park nebo budovy Trojhalí. Lokalita se nachází v pěším dosahu historického centra, ale také velkých dopravních uzlů, jako je železniční stanice Ostrava střed nebo autobusové nádraží. Troufnu si říci, že lepší místo v Ostravě nenajdete,“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Organica je stavba s šesti nadzemními podlažími, přičemž to poslední bude mít otevřenou terasu se zelení a relaxační zónou, a dvěma podzemními podlažími s parkovištěm a technickým zázemím. Celá budova o hrubé podlažní ploše 26 300 m2 nabídne 23 300 m2 pronajímatelných kancelářských a obchodních prostor, na jednom podlaží je možné poskytnout až 4200 m2 ucelené kancelářské plochy. Ve východní části směrem do náměstí Biskupa Bruna se budou nacházet maloobchodní jednotky, na dalších stranách zázemí pro zaměstnance včetně kolárny a také restaurace s kavárnou.

Přestože výstavba ještě nebyla zahájena, budova je již z více než poloviny pronajatá. Majoritním uživatelem bude společnost TietoEVRY, významný skandinávský dodavatel IT služeb a softwaru s působností po celém světě, který sem přestěhuje svou českou centrálu. Obsadí téměř čtyři podlaží, zbývajících 5000 m2 kancelářských ploch nabídne Contera dalším klientům. Celý projekt by měl být dokončen nejpozději ve třetím kvartálu roku 2023.

(lan)

Foto: Contera

spinner