Baoli se dále rozvíjí a představuje svůj nový retrak KBR

Baoli se dále rozvíjí a představuje svůj nový retrak KBR

24.4. - Nový retrak Baoli KBR 14-20, který navrhl výzkumný a vývojový tým KION Group, se již začíná vyrábět v nejmodernějším výrobním závodě skupiny KION v čínském Xiamenu. Nový retrak nabízí odpovídající výkon a variabilní provedení výšky zdvihu a nosnosti. Nový retrak přináší zákazníkům Baoli výrazná zlepšení produktivity a efektivity manipulace s materiálem a je vhodný pro širokou škálu využití.

Výrobní řada retraků Baoli KBR 14-20 nabízí pro splnění požadavků zákazníků na manipulaci několik variabilních provedení. Modely KBR 14 s nosností 1400 kg a KBR 16L s nosností 1600 kg mají výšku zdvihu až 9,4 metru, modely KBR 16 a KBR 20 s nosnostmi 1600 kg resp. 2000 kg dosahují výšky zdvihu až 10,6 metru.

Při návrhu vozíků byla hlavní prioritou bezpečnost a stabilita, což je v souladu s vysokými standardy kvality skupiny KION Group. Robustní podvozek retraku vozíku zajistí spolehlivý provoz a dlouhou životnost. Celkovou bezpečnost zvyšuje integrace různých varovných systémů a výstražného osvětlení, což přispívá ke klidné a bezpečné práci řidiče.

Dalším klíčovým požadavkem při návrhu bylo pohodlí a jednoduchost obsluhy. Ergonomicky navržené ovládací prvky a celkové uspořádání kabiny zajišťují uživatelskou přívětivost pro obsluhu. Retraky jsou vybaveny integrovaným bočním posuvem, což přispívá k efektivní manipulaci s nákladem. Hydraulické funkce, ovládané mini páčkami, a kompaktní elektrický systém řízení přináší skvělou manévrovatelnost. Plně nastavitelné sedadlo a řídicí konzole jsou přizpůsobeny pro operátory různých velikostí a přinášejí pohodlí a efektivitu. K vyšší efektivitě manipulace i pohodlí řidiče přispívá i indikátor a volič výšky.

Nové retraky řady KBR 14-20 jsou vybaveny 48 voltovými bateriemi s kapacitou až 700 Ah a dosahují dlouhých časů provozu na jedno nabití, což je předurčuje pro provoz v náročných pracovních směnách. Moderní elektronická řídící jednotka monitoruje všechny elektrické a hydraulické funkce, zajišťuje spolehlivý a tichý provoz i energetickou účinnost.

„Uvedením nejnovější série retraků KBR 14-20 na trh zdůrazňuje Baoli EMEA svůj závazek poskytovat praktická a spolehlivá řešení pro manipulaci s materiálem v našem segmentu trhu," řekl Francesco Pampuri, Director Brand Marketing and Management Baoli EMEA a dodává: “Snažíme se zjednodušit každodenní práci v provozech našich zákazníků tím, že nabízíme snadno použitelná, cenově dostupná a podporující řešení."

(pav)

Foto: KION Group

spinner