7R může zahájit výstavbu prvního projektu v Česku

7R může zahájit výstavbu prvního projektu v Česku

31.3. - Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky firma vybuduje na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Díky tomu bude mít vynikající dostupnost a ideální příležitost k pronájmu. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Společnost 7R, která je známá svými kvalitními skladovými projekty, vstupuje v rámci své strategické expanze na český trh. Jedná se o první zahraniční projekt společnosti, která v posledních 15 letech zaznamenává rychlý růst na polském trhu. Společnost 7R se specializuje na výstavbu inovativních, ekologicky šetrných skladových a výrobních prostor přizpůsobených potřebám zákazníků.

„Náš premiérový projekt v České republice představuje významný milník po letech raketového růstu v Polsku. Právě jsme získali stavební povolení pro první objekt. V Polsku jsme dokončili více než 100 objektů o celkové ploše 1,8 milionu m2. Vyvinuli jsme dokonalý produkt, získali velké zkušenosti v každé fázi vývojového procesu a dnes jsme připraveni vstoupit na nový trh,“ řekl Tomasz Lubowiecki, generální ředitel a zakladatel skupiny 7R.

Skladový park 21. století

7R Park Lavičky D1 Highway bude moderní skladový park tvořený jednou budovou o celkové rozloze 26 000 m2. V souladu se strategií developera zaměřenou na snižování uhlíkové stopy bude vybaven řadou ekologických řešení, jejichž cílem je snížit emise CO2 a provozní náklady. Mezi tyto iniciativy patří LED osvětlení s inteligentním řídicím systémem, fotovoltaická instalace, nabíjecí stanice pro elektromobily a využívání šedé vody pro splachování toalet. Rozšířená terénní úprava také zajistí biodiverzitu, a to skrz výsadbu květinových luk, stromů a keřů v okolí parku. K údržbě zelených ploch bude využívána dešťová voda. Projekt je navržen tak, aby dosáhl na certifikát BREEAM Excellent.

„Český trh nabízí společnosti 7R nové příležitosti k růstu a vyznačuje se omezenou nabídkou a silnou poptávkou investorů a nájemců. Významnou výhodou tohoto projektu je jeho vynikající poloha – nachází se v těsné blízkosti dálnice D1 pouhých 50 kilometrů od Brna, a 135 kilometrů od Prahy. V kombinaci s atraktivním designem a ekologickým řešením tak ztělesňuje vše, co dokládá vysokou kvalitu produktů skupiny 7R. Jsem přesvědčen, že se na zdejším trhu setká se zájmem potenciálních nájemců. Současně aktivně usilujeme o další akvizice a rozšíření našeho působení v České republice,“ uvedl Chris Zeuner, ředitel investic 7R odpovědný za rozvoj skupiny
v České republice.

Plánovaný termín dokončení projektu je třetí čtvrtletí 2025, hodnota investice přesahuje 750 milionů korun.

O skupině 7R

Skupina 7R je rychle rostoucí polský developer komerčních nemovitostí, který nabízí k pronájmu sklady třídy A. Společnost slouží různým průmyslovým odvětvím a nabízí skladové a průmyslové prostory včetně projektů typu built-to-suit (BTS, „na míru k pronájmu“). Její portfolio zahrnuje velkoplošné logistické parky, ale i malé obchodní jednotky a městské sklady známé jako 7R City Flex. K dnešnímu dni společnost dokončila projekty o celkové rozloze více než 1,8 milionu metrů čtverečních a připravuje dalších přibližně 2,3 milionu metrů čtverečních hrubé najímatelné plochy (GLA) v Polsku i České republice. Na důkaz svého závazku k udržitelnosti se společnost 7R zapojuje do aktivit ESG – stará se o životní prostředí, místní komunity a správu a řízení společnosti. Více informací naleznete na www.7rsa.pl.

(pav)

Vizualizace: 7R Group

spinner