​WeShare odkládá kvůli koronaviru expanzi na příští rok

​WeShare odkládá kvůli koronaviru expanzi na příští rok

24.6. - Služba pro sdílení aut WeShare, která patří automobilce Volkswagen, odkládá kvůli koronaviru expanzi do dalších měst z letošního roku na rok 2021. Agentuře DPA to řekl generální ředitel WeShare Philipp Reth. Společnost plánovala letos začít nabízet sdílená elektrická auta také v Praze.

WeShare zahájil loni pronájem aut prostřednictvím mobilní aplikace v Berlíně. Letos plánoval službu rozšířit do sedmi dalších měst v Německu a v Evropě. Kromě Prahy to měly být Hamburk, Mnichov, Budapešť, Madrid, Paříž a Milán. Philipp

Reth dodal, že jak se rozšíření služby dotkne jednotlivých míst, bude známé ve třetím čtvrtletí. Při plánování nyní společnost bojuje s velkou mírou nejistoty kvůli dalšímu vývoji situace kolem nemoci covid-19. Navzdory všem nejistotám však Philipp Reth vidí model sdílení aut jako vítěze koronavirové krize. Na počátku sice firma zaznamenala prudký pokles zájmu o sdílení jejích aut kvůli omezením pohybu. Nyní je však využití aut vyšší než před krizí a mnoho zákazníků se cítí bezpečněji v autě než ve veřejné dopravě. Philipp Reth doufá, že to tak zůstane i nadále.

Elektrická auta nabízená WeShare je možné odemknout prostřednictvím aplikace a zanechat je na jakémkoliv místě ve stanoveném prostoru. V Berlíně WeShare v současnosti nabízí 1500 elektrických vozů Golf.

Česká automobilka Škoda Auto loni na podzim oznámila, že bude pod značkou WeShare v Praze nabízet také svůj první elektrický model Citigo iV.

(čtk)

Foto: WeShare

spinner