Vozy Tatra Phoenix Euro 6 pro společnost Eurovia Kamenolomy

Vozy Tatra Phoenix Euro 6 pro společnost Eurovia Kamenolomy

9.8. - Vlajkovou lodí kopřivnické společnosti Tatra Trucks pro oblast stavebnictví je modelová řada automobilů Tatra Phoenix Euro 6. Důkazem rostoucího počtu těchto vozů u zákazníků, kteří potřebují odolnou a úspornou techniku, je také dodávka těchto automobilů společnosti Eurovia Kamenolomy, a. s.

Zatím nejnovějším přírůstkem v její provozovně Jakubčovice je Tatra Phoenix Euro 6 v provedení kropicí cisterna dodaná dealerem Partner – IPEX, která je speciální svým těžkým kombinovaným pérováním určeným do velmi náročného terénu.

„Tatrovky při provozu v extrémních podmínkách prokazují velkou odolnost, která zaručuje, že nám vydrží i dvě desetiletí, a to i přes velké zatěžování podvozku, které je v kamenolomech běžné. Vozidla jiných značek takovéto namáhání dostatečně nezvládají a musejí být měněna průměrně už po pěti letech provozu kvůli nadměrnému opotřebení a praskajícím rámům podvozků,“ řekl Jan Kadúch, vedoucí sektoru lomy Morava, pod nějž spadá organizačně provozovna Jakubčovice.

Pro nejnovější kropicí cisternu společnosti Eurovia Kamenolomy v kopřivnické automobilce použili podvozek Tatra T 158 Phoenix Euro 6 s pohonem 6 x 6, který je vybaven manuální šestnáctistupňovou převodovkou ZF a přídavnou/sestupnou převodovkou konstrukce Tatra. Pohon zajišťuje motor PACCAR MX-13 o objemu 12,9 l a výkonu 340 kW. Vůz je osazen dvoumístnou krátkou kabinou, která je vybavena klimatizací. Odpružení podvozku o celkovém maximálním zatížení 35 t je zajištováno kombinací vzduchových vaků a listových per (tzv. těžké kombinované pérování), které umožňuje ekonomický provoz jak na zpevněných komunikacích, tak ve velmi těžkém terénu.

Dodavatelem nástavby nové kropicí cisterny je tradiční obchodní partner kopřivnické automobilky, česká společnost KOBIT, která se zabývá mimo jiné i vývojem a výrobou techniky a nástaveb pro silničáře, komunální služby, hasiče i pro přepravu pohonných hmot.

lan

spinner