Volvo Trucks dodala 15 elektrických nákladních vozidel těžké řady španělské Primafrio Group

Volvo Trucks dodala 15 elektrických nákladních vozidel těžké řady španělské Primafrio Group

19.1. - Prodej elektrických nákladních vozidel těžké řady se v Evropě zrychluje a mnoho logistických společností má zájem zvládnout větší množství svých přepravních úkolů elektrickými vozidly s nulovými emisemi výfukových plynů. Primafrio Group, mezinárodní logistická společnost se sídlem na jihovýchodě Španělska, se specializuje na přepravu chlazeného zboží, především ovoce a zeleniny, ze Španělska a Portugalska do dalších evropských zemí. Primafrio se rozhodla investovat do nákupu 15 nákladních vozidel Volvo FH Electric, která patří mezi první těžká elektrická nákladní vozidla používaná na španělských silnicích. V provozu budou již v lednu 2023.

Elektrická nákladní vozidla budou sloužit pro regionální přepravu ovoce a zeleniny ze sadů v regionu Murcia, známém jako „zeleninová zahrada Evropy“, do zařízení Primafrio k další přepravě do Německa. Primafrio je logistickým dodavatelem pro EDEKA, největší maloobchodní řetězec s potravinami v Německu.

„Jsme rádi, že můžeme přispět k tomu, aby součástí logistického řetězce byly nulové emise a urychlit přechod na elektrická vozidla. Dodání těchto 15 elektrických nákladních vozidel společnosti Primafrio Group znamená novou éru v přepravě zboží v naší zemi a ukazuje, že produktivita, výkon a udržitelnost mohou jít ruku v ruce,“ uvedl Giovanni Bruno, výkonný ředitel Volvo Trucks Španělsko.

„V Primafrio jsme oddáni udržitelné mobilitě a aktivně se zapojujeme do řady iniciativ, jejichž cílem je zlepšit energetickou účinnost a snížit znečištění a emise skleníkových plynů. Volvo Group je průkopníkem v oblasti elektrických řešení, a proto jsme potěšeni, že jejich nákladní vozidla jsou součástí našeho vozového parku,“ řekl José Esteban Conesa, předseda Primafrio Group.

Primafrio investovalo do vlastní nabíjecí infrastruktury s 10 rychlonabíječkami instalovanými ve svých prostorách.

Jako první globální výrobce, který tak učinil, zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel v září 2022 a má nejkompletnější nabídku elektrických nákladních vozidel v oboru. Globálním cílem společnosti Volvo Trucks je, že v roce 2030 bude 50 % všech nových prodaných nákladních vozidel elektrických.

(pav)

Foto: Volvo Trucks

spinner