​Volvo Trucks a DFDS spolupracují na elektrifikaci dodavatelského řetězce

​Volvo Trucks a DFDS spolupracují na elektrifikaci dodavatelského řetězce

5.6. - DFDS, největší dopravní a logistická společnost v severní Evropě, a Volvo Trucks spojují síly při elektrifikaci těžké nákladní přepravy. V prvním kroku bude DFDS provozovat čistě elektrické nákladní vozidlo na dodávku dílů do továrny pro výrobu nákladních vozidel Volvo blízko Göteborgu. Iniciativa představuje klíčový krok k vybudování dodavatelského řetězce bez fosilních paliv pro Volvo Group.

"Jsem velmi šťastný a hrdý na spolupráci se společností DFDS na této cestě k udržitelnější přepravě. Společnost Volvo Group si stanovila cíl vybudovat dodavatelský řetězec bez fosilních paliv, což představuje důležitý milník," řekl Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Společnost Volvo Trucks nedávno oznámila zahájení prodeje tří nových těžkých elektrických nákladních vozidel. Jedním z nich je Volvo FM Electric, které bude společnost DFDS provozovat jako jedno z prvních v komerční přepravě. Na konci léta začne nákladní vozidlo zajišťovat dodávky do továrny na výrobu nákladních vozidel Volvo nedaleko Göteborgu. Zpočátku najede denně přes 120 kilometrů.

"Tento plně elektrifikovaný projekt prokazuje, hmatatelným způsobem významnou angažovanost společnosti DFDS být součástí přechodu na elektrickou mobilitu a udržitelnější dopravní podnikání," řekl Niklas Andersson, výkonný viceprezident a ředitel divize logistiky ve společnosti DFDS

"Naším společným cílem je navzájem se učit a získávat hlubší a užitečné poznatky týkající se rozhodujících témat, jako je kapacita baterie, plánování trasy, nabíjení, zkušenosti řidičů a mnohem více. Elektrifikace zahrnuje mnohem více než jen nákladní vozidlo-jde o komplexní řešení," řekl Roger Alm.

Výkonná nabíjecí stanice

Aby byla investice společnosti DFDS v budoucnu zajištěna, rozhodla se, postavit nejvýkonnější nabíjecí stanici na trhu v domácím skladu v Göteborgu s výkonem 350 kW.

"Jsme na začátku naší cesty k elektrické mobilitě a chápeme, že kapacita nabíjení je důležitá. Naše zkušenosti se značkou Volvo budou cenné již od samotného zahájení, což nám umožní vyhodnotit kapacitu baterie vozidla na základě tras a jednotlivých úkolů," uvedl Niklas Andersson.

Nejkompletnější nabídka v oboru

Se zahájením prodeje tří nových modelů těžkých elektrických nákladních vozidel-Volvo FH, FM a FMX-má společnost Volvo Trucks nyní působivou nabídku šesti středně těžkých a těžkých elektrických nákladních vozidel. V současnosti jde o nejkompletnější komerční řadu elektrických nákladních vozidel v průmyslu.

„Zavedením těchto nových plně elektrických vozidel s vyššími nosnostmi a výkonnějším hnacím ústrojím věříme, že nastal správný čas na rychlý rozmach elektrifikace těžké silniční dopravy," dodal Roger Alm.

(lan)

Foto: Volvo Trucks

spinner