TimoCom

TimoCom inovoval svou aplikaci TC eMap®

TimoCom inovoval svou aplikaci TC eMap®

Společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH ukázala v dubnu v Düsseldorfu novinářům z evropských zemí vylepšenou aplikaci TC eMap® s funkcí sledování vozidel. Veřejnosti novinku oficiálně představí až v červnu na veletrhu transport logistic v Mnichově. Nový TC eMap® se představuje jako moderní, uspořádaná a přehledná aplikace. To platí i v případě, že si uživatel na mapě zobrazí současně více vozidel s různými telematickými systémy. Možnost sledovat a nechat sledovat vozidla nezávisle na výrobci příslušné telematické aplikace je jednou z nejužitečnějších funkcí tohoto nového produktu společnosti TimoCom.

Aby bylo možno jednotlivé vozy lépe identifikovat, lze každému GPS zařízení přidělit vlastní jméno, které se pak zobrazuje v přehledu a na štítku vozidla v mapě. Kliknutím na vůz se uživateli zobrazí kontaktní údaje, takže může v případě potřeby ihned kontaktovat dopravce.

Aplikace nezávislá na výrobci telematiky

Zástupci společnosti TimoCom v předstihu informovali i o druhu a rozsahu telematických systémů, které budou do aplikace zapojeny. Zpočátku bude v TC eMap® k dispozici zhruba dvacet nejběžnějších evropských výrobců, ale tento počet nemusí být definitivní. „Zpočátku budeme spolupracovat s nejčastěji využívanými poskytovateli telematiky. Používá-li zákazník jiný systém než ten, který byl dosud do TC eMap® integrován, může se na nás obrátit. Následně zkontaktujeme jeho poskytovatele, abychom danému zákazníkovi co nejrychleji zřídili přístup do aplikace pro sledování vozidel,“ uvedl hlavní zástupce společnosti TimoCom Marcel Frings.

Díky tomu, že aplikace není závislá na výrobci, je TC eMap® zajímavá zejména pro malé dopravní firmy a dopravce. I v případě různých zákazníků lze vozidla v TC eMap® snadno sledovat. Dopravci tak svým zákaz-níkům signalizují, že jsou důvěryhodní a že bezpečně dovezou zboží z bodu A do bodu B. „Zákazníci ostatně uvidí ještě před tím, než dopravce kontaktují, zda disponuje vozy, které lze sledovat,“ řekl Marcel Frings. „Při zadávání vozidel budou moci dopravní firmy obzvláště zdůraznit, že u svých vozů umožňují sledování vozidel v TC eMap®,“ dodal.

Osvědčené funkce TC eMap® zůstávají

Vedle nové funkce sledování vozidel zůstává v TC eMap® i nadále možnost kalkulace výdajů a plánování tras. Uživatelé si tak mohou snadno a rychle přímo z nabídky nákladu v burze TC Truck & Cargo® nechat spočítat příslušnou trasu. Dále se nově přímo v plánovači tras TC eMap® zobrazují aktuální dopravní informace. Před kalkulací výdajů tak lze zjistit, zda je zvolená trasa skutečně ta nejlepší. Kromě toho lze pro zvolenou relaci vypočítat přímé i nepřímé výdaje (například mýtné).

Na trhu již od roku 1997

Společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH byla založena v roce 1997 jako poskytovatel IT služeb pro podniky v oboru dopravy a spedice. Během několika málo let se TimoCom rozrostl na středně velký podnik a s pomocí 300 zaměstnanců více než třiceti národností nabízí dvě evropské zadávací platformy: TC Truck & Cargo®, která je lídrem mezi burzami nákladů a volných vozů, a TC eBid®- on-line, platformu pro výběrová řízení na dopravu.

V on-line burze TC Truck & Cargo® se nabízejí jak náklady, tak volné vozy v rámci celé Evropy. Denně je v ní uveřejněno až 300 tisíc nabídek nákladů a volných vozů od 85 tisíc uživatelů a jejich počet dále roste. TC eBid® pomáhá odesílatelům z průmyslu a obchodu a speditérům při managementu výběrových řízení a zjednodušuje obchodní postupy zadavateli a poskytovateli přepravy. Díky on-line systému mohou zadavatelé v této platformě oslovit 30 tisíc prověřených potenciálních dodavatelů z celé Evropy. Od loňského září TimoCom nabízí také největší burzu skladových prostor v Evropě. Firmy díky ní mají přístup až k 30 tisícům vhodných skladových prostor logistických ploch. Všechny uživatelsky přátelské programy TimoCom jsou dostupné ve 44 zemích a v 24 jazykových verzích.

(lan)

www.timocom.cz

spinner