Termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu stále není jasný

Termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu stále není jasný

11.10. - Termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu mezi Prahou 4 a 5 stále není jasný. Jednání o něm pokračují. Zároveň se řeší, zda a jaké sankce začne město po stavební firmě vyžadovat. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr. Původní termín dokončení byl stanoven na 29. září, ale stavební firma Porr požádala o posunutí termínu do 22: října, což od začátku kritizuje vedení města i Technická správa komunikací (TSK).

Rekonstrukce začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto o 27 dní do 29. září, a nyní tak jde o druhý odklad termínu. Stavební firma na konci září oznámila, že práce potrvají do 22. října. Zda práce skončí k tomuto datu, či případně dříve, zatím není jasné.

Správce stavby, kterým je sdružení firem pod vedením IDS, Contract Managment a VIS, v rámci vyjednávání navrhl jako termín ukončení oprav dnešní datum, tedy 10. října. Tento termín však nebyl nikdy oficiální, nebyl totiž odsouhlasen, a zůstal tak pouze návrhem správce.

Rozhodnuto zatím není ani o tom, zda město prostřednictvím TSK bude uplatňovat po stavebníkovi smluvní pokutu za zpoždění. Jasná není její výše ani to, od kdy a v jaké výši by byla uplatněna.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložena do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.

(čtk)

Foto: TSK

spinner