Právě vychází v DN č. 3 - 4

Tatra loni vyrobila 1326 vozidel, více než v předchozím roce

Tatra loni vyrobila 1326 vozidel, více než v předchozím roce

17.2. - Automobilce Tatra Trucks se v roce 2022 dařilo, což se promítlo do počtu 1326 vyrobených a prodaných vozů a překonání předpokládaných tržeb. Automobilka také v minulém roce pokračovala v plnění klíčových kontraktů a zahájila vývoj nových generací automobilů svých stěžejních modelových řad i systémů alternativních pohonů. Tyto procesy se zásadním způsobem promítnou do její produkce v následujících letech.

Za rok 2022 kopřivnická automobilka Tatra Trucks dosáhla tržeb ve výši 7,12 miliardy korun, což je o 10 procent více, než plánovala. Zákazníkům v různých segmentech dodala 1326 automobilů, což je více než v letech předchozích, a tento počet je potvrzením trendu postupného zvětšování objemu produkce. Pro tento rok Tatra Trucks plánuje další navýšení výroby, pokud se záměr zdaří, dostane se automobilka na rekordní čísla v novodobé historii.

Tatra Trucks dlouhodobě rozvíjí svou produkci pro všechna odvětví, kde se uplatňují plněpohonné střední a těžké nákladní automobily, přičemž se snaží udržovat rovnováhu objemu výroby pro civilní a obranný sektor. Největší část z celkem 1326 dodaných nákladních automobilů za minulý rok putovala na tuzemský trh. Necelou polovinu z celkové produkce tvořila vozidla pro civilní segmenty jako jsou stavebnictví, těžební průmysl, komunální služby, zemědělství atd. a také pro zákazníky v oblasti hasičských a záchranných složek. V minulém roce mírně převážila produkce nákladních vozů pro obranný segment, především vzhledem k mezinárodní bezpečnostní situaci a potřebám české armády.

„Poslední roky byly pro naši společnost úspěšné a chceme v tom pokračovat i v roce 2023. V minulém roce jsme pracovali na řadě zakázek, k největším patřily ty, jež spadají do obranného a záchranářského sektoru. Šlo hlavně o logistická vozidla na přepravu nákladů a osob pro českou a belgickou armádu, ale také například hasičské speciály pro německý trh,“ upřesnil Pavel Lazar, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Tatra Trucks.

Loňský rok se nesl i ve znamení důležitých událostí. Tatra Trucks například vyrobila jubilejní nákladní vůz s pořadovým číslem 10 000 od převzetí automobilky současnými českými vlastníky v roce 2013.

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu projektů a objemu výroby Tatra Trucks loni hledala nové zaměstnance, a i na tomto poli byla úspěšná. „Společně s partnerskými společnostmi z holdingu Czechoslovak Group a Promet Group jsme spustili náborovou kampaň TATRA hledá 500 zaměstnanců. V jejím průběhu se podařilo získat více než 570 nových zaměstnanců pro Tatru i další spolupracující firmy v kopřivnickém průmyslovém areálu," řekla personální ředitelka Natálie Linhartová.

Vedle rozvíjení svých podnikatelských aktivit se Tatra Trucks loni soustředila i na start projektu ESG (Environmental, Social, Governance), tedy na moderní způsob fungování a vedení firmy v rámci udržitelnosti a odpovědnosti vůči životnímu prostředí a společnosti.

(lan)

Foto: Tatra

spinner