Společnost Cure přebírá dodávku prvních 7 plně elektrických vozidel DAF pro svoz odpadu

Společnost Cure přebírá dodávku prvních 7 plně elektrických vozidel DAF pro svoz odpadu

21.4. - Společnost pro nakládání s odpady Cure převzala dodávku 7 plně elektrických vozidel DAF CF Electric pro svoz odpadu. Tichá vozidla 6×2 s nulovými emisemi, vybavená plně elektrickými bočními nakladači VDL, budou použita pro svoz domovního odpadu v oblastech měst Eindhoven, Valkenswaard a Geldrop-Mierlo.

Firma Cure je společný podnik, do kterého jsou zapojeny místní orgány v Eindhovenu, Geldrop-Mierlo a Valkenswaardu. Společnost sváží odpadky z téměř 150 000 domácností, včetně smíšeného odpadu, papíru, plastů, skla a organického odpadu. Společnost Cure provozuje také čtyři recyklační střediska v regionu Eindhoven.

Dalších 7 elektrických vozidel DAF na cestě
Nedávno dodaná vozidla jsou vybavena elektrickým bočním nakladačem VDL, který umožňuje tiché a plně automatické vyprazdňování odpadních kontejnerů do nástavby vozidel CF Electric. Společnost Cure brzy převezme dodávku dalších 7 vozidel DAF CF Electric, z nichž šest bude vybaveno plně elektrickým zadním nakladačem. Sedmé nákladní vozidlo bude vybaveno systémem čištění povrchových i podzemních odpadních kontejnerů.

Udržitelnost jako ambice„Snažíme se pracovat co nejudržitelnějším způsobem a tato řada plně elektrických vozidel CF Electric tuto ambici dokonale naplňuje,“ říká Frans van Strijp, generální ředitel společnosti Cure. „Vozidla zajišťují tichý svoz odpadků s nulovými emisemi, což je skvělá zpráva pro obyvatele Eindhovenu, Valkenswaardu a Geldrop-Mierlo. Naše zbrusu nová nabíjecí stanice nám umožňuje rychle nabíjet více vozidel současně.“

O modelu DAF CF ElectricV srdci modelu DAF CF Electric je elektrický motor o výkonu 210 kW (špičkový výkon 240 kW) napájený z akumulátoru o kapacitě 350 kWh (efektivní výkon 315 kWh). Vozidlo má tedy dojezd kolem 200 kilometrů.

DAF: Elektrická řešení pro každou aplikaci
Společnost DAF nabízí komplexní řadu plně elektrických vozidel. Vozidla mají dojezd 200 až 500 kilometrů a v závislosti na modelu jsou určena pro použití v městském, regionálním a národním prostředí.
Společnost DAF dodává nejen prvotřídní elektrická nákladní vozidla, ale také aktivně podporuje zákazníky prostřednictvím přizpůsobeného poradenství ohledně nákupu prostřednictvím pokročilých modelů simulace tras, které zajišťují hladký přechod k používání elektrických nákladních vozidel s nulovými emisemi.
Společnost DAF svým zákazníkům nabízí také kompletní balíček specifických služeb, včetně nabíjecích stanic PACCAR a školení v řízení elektrických vozidel.

(pav)

Foto: DAF 

spinner