​Renault Trucks otvírá demontážní závod na použité díly

​Renault Trucks otvírá demontážní závod na použité díly

30.9. - Značka Renault Trucks podniká další kroky k přechodu svých průmyslových provozů na oběhové hospodářství s cílem snížit dopad nákladních vozidel na životní prostředí a využívání přírodních zdrojů. Na počáteční iniciativu, kde v továrně pro ojetá vozidla Used Trucks Factory v Bourg-en-Bresse a továrně v Limoges repasovala vybraná ojetá vozidla, navazuje otevření závodu na použité díly Renault Trucks v domovském sídle značky v Lyonu – Vénissieux, kde budou vozidla demontována a jejich díly znovu použity.

V uplynulých pěti letech Renault Trucks významně investoval do oběhového hospodářství uplatněním trojrozměrného přístupu, který spočívá v regeneraci, přepracování a recyklaci ojetých nákladních vozidel. Renault Trucks současně realizuje řadu projektů, jejichž cílem je prodloužit životnost prodávaných vozidel. Například ojetá nákladní vozidla repasuje podle přísných průmyslových procesů v továrně na ojetá nákladní vozidla, kde je modernizuje pomocí nejnovějších technologií navržených v regeneračním centru v Lyonu a připravuje k prodeji také speciální edice ojetých vozidel.

V souladu se svým plánem značka otevírá továrnu na použité díly, která se věnuje výhradně recyklaci nákladních vozidel a opětovnému využití dílů a surovin z nich získaných. Iniciativa vznikla na základě společné studie mezi Renault Trucks, společností Indra Automobile Recycling a francouzskou agenturou pro životní prostředí a hospodaření s energií ADEME.

Vozidla Renault Trucks budou na konci životnosti demontována v továrně na použité díly. Operátoři odstraní komponenty, které byly dříve označeny jako vhodné pro opětovné použití (motor, převodovka, kabina, palivová nádrž, nárazníky, deflektory atd.). Po demontáži dílů určených k opětovnému použití budou ty ostatní recyklovány. Například rámy podvozků budou rozřezány, odeslány do nedaleké slévárny a použity při výrobě nového vozidla.

Komponenty určené k opětovnému použití budou následně zkontrolovány, vyčištěny a označeny referencí. Tyto použité náhradní díly budou následně odeslány do nedalekého skladu náhradních dílů Renault Trucks, stejně jako nové náhradní díly.

Použité náhradní díly uváděné na trh pod označením "Used Parts by Renault Trucks" budou stejně jako díly nové k dispozici na online portálu náhradních dílů výrobce. Na tyto použité náhradní díly se bude vztahovat záruka výrobce a jejich cena bude v průměru o 50 - 60 % nižší než cena dílů nových.

Co se týče použitých dílů pro své staré modelové řady, Renault Trucks nadále spolupracuje se společností Indra Automobile Recycling a své síti nabídne sortiment dílů získaných demontáží, kterou provádí tato specializovaná recyklační společnost.

(lan)

Foto: Renault Trucks

spinner